Čo všetko sa dialo na štadióne, si môžete pozrieť v galérii:

„Slovan oslavuje každý rok nový titul, my ten jediný aspoň takto výnimočne pri piatom výročí,“ zaznelo konštatovanie v skrumáži bývalých hráčov Spartaka, ktorí pred piatimi rokmi vyhrali Fortuna ligu pod taktovkou Nestora El Maestra.

Ich zvítanie sa v útrobách Štadióna Antona Malatinského v Trnave bolo o to srdečnejšie, pretože viacerí sa tých spomínaných päť rokov ani nevideli. „Ja som nechcel príhovor, mám problém, lebo neviem dobre po slovensky,“ prihovoril sa k nim ich bývalý kouč lámanou slovenčinou, ktorý sa im vzápätí poďakoval za nádhernú sezónu a kvalitnú hru a výkony, vďaka ktorým sa Trnava po 45. rokoch opäť tešila z majstrovského titulu.

„Vtedy ste mi urobili veľkú radosť a ešte oveľa väčšiu radosť ste mi urobili dnes, že ste sem prišli. Všetkých vám mám rád, bol som na vás zvyknutý stali ste boli moja rodina, viac ako vlastná rodina v niektorých situáciách. Zisk titulu bol mňa veľký zážitok, na ktorý budem do smrti spomínať,“ pozdravil hráčov bývalý majiteľ klubu Vladimír Poór, ktorý hneď v úvode na rovinu poznamenal: „Dnes žiadne prémie nedostanete!“

V piatok podvečer tak hrali „bílí andely“ len za „šniclu a pivo“, čo bolo viditeľné aj na ich výkonoch v rámci exhibície s tímom MUFUZY, ktorej dres obliekli aj viacerí internacionáli, medzi nimi aj ‘belasí’ harcovníci Ladislav Pecko, Vlado Kinder či hokejista Róbert Pukalovič. Aj preto sa v riadnom hracom čase skončil zápas remízou a dlho sa o víťazovi nerozhodlo na pokutové kopy. Keby nebolo koncertu skupiny Gladiátor, možno by ich kopali až do polnoci.

Čo všetko sa dialo na štadióne, si môžete pozrieť v galérii TU: