Vo futbalovej Podbrezovej už vyše dvoch rokov dávajú čoraz väčší priestor v mužstve talentovaným mladíkom, ktorí sa do tímu postupne zapracovávajú. Podmienené to je aj tým, vedenie chcelo odľahčiť finančný vplyv hlavného akcionára klubu, ktorým je dlhé roky podnikateľ Vladimír Soták.

Funkcionári nastavili nový model smerovania Železiarne Podbrezová a s tým úzko súvisí aj hľadanie nových akcionárov. Do vlastníckych štruktúr prekvapujúco vstúpil náš reprezentant Stanislav Lobotka. „Stanovi sme predostreli plán, ktorý máme s mladými hráčmi. Zapáčilo sa mu to a aj na základe toho, že máme dobré vzťahy, tak sa rozhodol, že vstúpi do nášho klubu. Stano je stotožnený a páči sa mu naša filozofia vo výchove mladých slovenských futbalistov. Nechceme to robiť cez zahraničných, ale našich,“ prezradil pre Šport24.sk generálny manažér Podbrezovej Miroslav Poliaček.

Záložník talianskeho SSC Neapol je spoločne so Železiarňami Podbrezová hlavným akcionárom klubu. Patrí mu 35 percent akcií. Zvyšných približne 30 percent je rozdelených medzi ďalších dvoch akcionárov. „Stano chcel podporiť klub a tým, že reálne odkúpil akcie, tak do neho vstúpil. Jeho najväčšou víziou je, aby sme pracovali na mládeži a vychovávali kvalitných futbalistov. Máme nejaké interné dohody s tým, že pôjde o trojročné cykly v rámci našej spolupráce. Nie je to v nejakých veľkých sumách, alebo že by sa mu to malo vrátiť,“ pokračoval Poliaček.

Ten je nadšený z toho, že futbalista, ktorý sa momentálne spamätáva z rozchodu s Danielou Nízlovou sa zaviazal, že v prípade potreby je pripravený pomôcť. „Nefunguje to tak, že každý mesiac dáva do klubu nejakú sumu a povie, že toto ide na mládež a toto na mužov. Zároveň sa zaviazal, že ak by bolo treba klubu finančne pomôcť, tak je na to pripravený,“ vysvetlil generálny manažér Podbrezovej.

Oslovili sme aj samotného Stanislava Lobotku, ktorého sme sa pýtali na to, čo ho viedlo k tomu, že si vybral práve Podbrezovú, do ktorej finančne vstúpil. Na naše správy či telefonáty však nereagoval. „Stano sa k týmto veciam verejne nechce vyjadrovať. Tieto kompetencie prenechal vyslovene na nás,“ dodal Miroslav Poliaček.