Emotívne zábery z reprezentačnej rozlúčky Hamšíka, si pozrite TU

"Futbal bol moja láska, vášeň a práca, ktorej som vždy odovzdal všetko. Ďakujem všetkým klubom, v ktorých som pôsobil a ktorým som sa vždy snažil odovzdať svoje maximum," týmito slovami dnes legenda slovenského a svetového futbalu oznámila koniec svojej kariéry. Marek má za sebou množstvo úspechov či na klubovej alebo reprezentačnej úrovni. Futbal miluje a preto aj jeho ďalšie životné kroky budú s ním spojené, aj keď už nie priamo na ihrisku, ako sme boli zvyknutí. "Marechiaro" by chcel svoje bohaté skúsenosti odovzdávať ako tréner.

Práve otázka trénerstva najviac rezonuje v ďalšom smerovaní legendárneho futbalistu, ktorý túto možnosť nevylúčil pri reprezentačnej rozlúčke vlani na jeseň. „Aby som ich ešte raz netrénoval,“ podpichoval mladších reprezentantov pred svojim rozlúčkovým zápasom s Čile. A teraz tomu nie je tak ďaleko, aby tieto slová aj naplnil. Bývalý kapitán našej reprezentácie je údajne takmer dohodnutý so Slovenským futbalovým zväzom, aby sa po konci hráčskej kariéry, stal "pravou rukou" Francesca Calzonu a mal by podpísať zmluvu už počas blížiaceho sa reprezentačného termínu.

Podľa našich informácií chce byť Hamšík už od leta asistentom reprezentačného trénera. „Ak by skončil hráčsku kariéru na konci prebiehajúcej sezóny, jeho najväčšou túžbou je, už od leta stáť po boku reprezentačného trénera Francesca Calzonu v úlohe asistenta,“ povedal nám dobre informovaný zdroj pred pár mesiacmi. A podľa neho sa na týchto slovách nič nezmenilo a nástup na reprezentačnú stoličku by mal byť už len formalitou.

Hamšík vlani odporúčal Calzonu za trénera reprezentácie, lebo sa poznajú ešte z Neapola.„Calzona pracuje desaťkrát tvrdšie, ako my. Pevne dúfam, že vydrží tak dlho ako Weiss či Kozák. Skúsil ma presvedčiť, ale nemal šancu,“ pousmial sa v lete Hamšík pri otázke trénovania.

„Keď sa rozhodne ukončiť aktívnu kariéru, bude sedieť vedľa mňa,“ vyhlásil na jeseň Calzona pre Radio Crc. Už čoskoro sa zrejme jeho slová pravdepodobne naplnia.