Zápas Spartaka Trnava s Dunajskou Stredou síce už nemohol v tabuľke nič zmeniť, napriek tomu mal mimoriadne emotívny náboj. Pre Škrtela, ktorý priviedol trnavské mužstvo na ihrisko ako kapitán, išlo o posledný zápas v profesionálnej kariére. Pred zápasom mu domáci funkcionári, hráči a zástupca fanúšikov pogratulovali pred zrakmi viac ako osem tisíc divákov k bohatej kariére. V symbolickej 37. minúte (toto číslo nosí Škrtel roky na drese) ikonického stopéra podľa dohodnutého scenára vystriedal zástupca novej generácie - vekom ešte dorastenec Marek Ujlaky mladší.

Pri schádzaní z ihriska evidentne lomcovali Martinom Škrtelom silné emócie, potlesk z tribún neustával, futbalista potlesk fanúšikom opätoval. Napokon mu domáci aj hosťujúci hráči vytvorili uličku, ktorou zišiel z trávnika. Spartakovci urobili Škrtelovi veľkú radosť, keď napokon nad DAC zvíťazili 1:0. Spartak sa dočkal gólu v 82. minúte. Dlhý Ujlakyho nákop z vlastnej polovice si prebral Bamidele Yusuf, presadil sa v osobnom súboji a strelou po zemi k bližšej žrdi skóroval.