"Belasí" v Grécku inkasovali už v 9. minúte, keď osamotený Chuba Akpom prekonal Adriána Chovana hlavou. Už o šesť minút neskôr však Ezekiel Henty vyhral hlavičkový súboj na hranici pokutového územia, rýchlo sa zorientoval a hoci jeho tvrdú strelu brankár Paschalakis vyrazil, Andre Green z dorážky vyrovnal. "Začali sme dobre, rýchlo sme otvorili skóre. Nemali by sme však dostať taký rýchly vyrovnávajúci gól. Opäť sme mali niekoľko príležitostí, no bez gólu. Na konci prvého polčasu sme mali aj šťastie, keď mal Slovan obrovskú šancu. Väčšinu času sme mali hru pod kontrolou, no chýbalo mi viac energie z našej strany. Možno nám chýbala aj kvôli nabitému programu a tlaku z posledného obdobia. Hráči chceli, bojovali, behali, ale všade sme boli o jeden moment neskôr. Po prestávke sme pokračovali s rovnakou snahou, no už s menším počtom šancí. Skúšali sme to, no postupne sme začali strácať najmä mentálnu energiu. Ťažko sme už mohli s vývojom zápasu niečo urobiť. Chceli sme vyhrať, no treba vnímať aj súpera, ktorý mal svoju zvolenú stratégiu. Verím, že v ďalších zápasoch či už v lige alebo v pohári budeme opäť víťaziť," citoval web Slovana domáceho trénera Razvana Lucescua.

Weiss chvalil Hentyho

Tréner Weiss po zápase vyzdvihol kolektív aj jednotlivcov. Výborný zápas odohral Henty, ktorý hrozil vždy, keď mal loptu a bolo vidieť, že s pribúdajúcimi minútami si u obrancov súpera získal rešpekt. "Dnes sme ukázali dobrú hru, dobrú organizáciu aj individuálne výkony, ako kolektív sme nemali slabé miesto. Na tomto princípe chceme stavať. Viem, čo môžem od tohto tímu očakávať, a ako som povedal, verím, že v lete bude toto mužstvo ešte lepšie. Tieto zápasy nám veľa dajú a verím, že sme v skupine ešte nepovedali posledné slovo. V mužstve som chcel mať vždy dobrý balans, v lete preto prišli Jaba Kankava či Guram Kašia do defenzívy, kde sme sa museli posilniť. Takisto prišli mladí kvalitní ofenzívni hráči ako Adler či André Green. Veľmi dobre dnes hral Dejan Dražič, a Ezekiel Henty podal vynikajúci výkon. Rovnako hráči, ktorí nastúpili v priebehu duelu, ako Uche Agbo či Jaromír Zmrhal, pomohli tímu. Takto by to malo byť. Káder je dostatočne široký, a ja na hráčov budem vždy kritický, aby zo seba vydali ešte viac, a aby sa zlepšovali," povedal Weiss pre skslovan.com.

 

Slovan je po dvoch kolách na 3. mieste tabuľky s jedným bodom. Druhý je PAOK so štyrmi. Lídrom zoskupenia je FC Kodaň, ktorý vo štvrtok zvíťazil doma nad gibraltárskym outsiderom Lincolnom Red Imps 3:1. Ďalší zápas odohrá Slovan 21. októbra, na Tehelnom poli privíta súpera z Gibraltáru. "Musíme ísť ďalej, je to len prvý krôčik v skupine. Teraz máme pred sebou dvakrát Lincoln, treba to potvrdiť dobrými výkonmi a bodmi. Potom máme PAOK doma a Kodaň na záver vonku. Karty sú rozdané pre všetkých takmer rovnako, skupina je vyrovnaná a otvorená, vieme, že aj Lincoln je ťažký súper. Verím, že sa pobijeme o postupové miesto. Pred zápasom s PAOK by sme bod brali a myslím si, že aj teraz ho môžeme považovať za zlatý," dodal Weiss.

Ustáli to

V auguste pred dvoma rokmi v odvetnom zápase play off Európskej ligy prehral Slovan v Solúne 2:3, ale zabezpečil si postup do skupinovej fázy. Jeden z dvoch gólov dal vtedy obranca Jurij Medveděv, ktorý vo štvrtok prežíval podobné pocity ako v sezóne 2019/2020. "Keď odohráte kvalitný zápas na štadióne PAOK, tak aj sebavedomie ide nahor. Ukázali sme tímovosť a veľkého ducha. Odohrali sme futbalovejší zápas než pred dvomi rokmi. Vtedy to bolo viac o defenzíve, teraz sme sa viac snažili hrať futbal a tvoriť. Na konci nás súper trochu zatlačil, tam už to nešlo hrať na krásu, no ustáli sme to. Dvakrát sme tu v podstate uspeli, opäť odchádzame domov s dobrým pocitom, z čoho sa teším."

Krídelník Green sa po prestupe do Slovana blysol už aj hetrikom v pohárovom zápase, v domácom Slovnaft Cupe sa mu to podarilo v súboji proti štvrtoligovému Málincu. V pohárovej Európe skóroval po druhý raz a opäť proti Grékom. Prvý gól zaznamenal v domácej odvete play off EL proti Olympiakosu Pireus koncom augusta. Gól v Solúne označil za jeden z najdôležitejších v kariére: "Sme šťastní. Držali sme sa nášho plánu, ktorý nám vyšiel. Vzhľadom na priebeh sme pomýšľali aj na víťazstvo, no aj bod je s týmto súperom cenný. Dôležité je, že sme sa dostali do tabuľky, máme prvý bod, a pred ďalším priebehom Európskej konferenčnej ligy sme v lepšej pozícii. Vedel som, že ak nadviažeme na dobré veci zo zápasu s Kodaňou, a vyhneme sa chybám, môžeme s PAOK uspieť. Teším sa, že som k tomu prispel presným zásahom. Mám z neho veľkú radosť, je to jednoznačne jeden z najdôležitejších gólov mojej doterajšej kariéry."