FOTO ukrajinskej rozhodkyne zo zápasu nájdete TU!

Monzulová sa totiž stala vôbec prvou ženou, ktorá viedla v pozícii hlavného rozhodcu duel anglickej futbalovej reprezentácie. Tá si s oustsiderom poradila hravo, keď sa po hladkej výhre 5:0 priblížila k definitíve postupu na budúcoročný šampionát v Katare. Ukrajinskej rozhodkyni na čiarach robili spoločnosť aj jej dve krajanky Maryna Striletská a Svetlana Gruškovová, takže duel sa niesol čisto v ženskej réžii. 

Skúsená rozhodkyňa stretnutie zvládla bez problémov a rozdala v ňom dokopy päť žltých kariet a v prospech Anglicka odpískala aj pokutový kop. Svetových hviezd v kádri hostí sa však zjavne nezľakla a tie s jej verdiktmi nemali najmenší problém. Koniec koncov, nič iné im ani neostávalo a Monzulovú počúvali Angličania na slovo. 

Ukrajinku po stretnutí na sociálnych sieťach vychválili aj fanúšikovia a najmenší problém s jej nomináciou na stretnutie nemal ani kouč Albionu Gareth Southgate. „Pre nás je to prakticky irelevantná informácia. Podstatná je kvalita rozhodcu a nie jeho pohlavie,“ povedal tréner ešte pred výkopom zápasu.