Oyarzabal strávil v Reale Sociedad celú kariéru, do klubu prišiel ako 14-ročný, keď sa stal hráčom mládežníckej akadémie. Z tretieho triumfu v klubovej histórii v Copa del Rey mal veľkú radosť. "Je to neskutočný deň. Zapamätá si ho každý, kto má náš klub rád. Víťazstvo venujem našim fanúšikom, ktorí by tu veľmi radi boli a samozrejme mojej rodine a priateľom. Znamená to pre mňa všetko," so slzami v očiach hovoril dojatý Oyarzabal v pozápasovom rozhovore.
      
Finálový zápas 118. ročníka súťaže sa mal pôvodne konať vlani v polovici apríla, no duel museli odložiť pre pandémiu koronavírusu. Finalisti ho chceli preložiť na termín, keď už budú môcť prísť na štadión diváci. To sa však nepodarilo a v sobotu hrali pred prázdnymi tribúnami.
      
Real Sociedad získal Kráľovský pohár po 34 rokoch, predtým sa tešil v rokoch 1909 a 1987. Bilbao mohlo trofej získať 24-krát v histórii, ale o dva týždne bude mať ďalšiu šancu. Athletic sa totiž prebojoval aj do finále tohto ročníka a 17. apríla sa v boji o trofej stretne opäť v Seville s rekordným 30-násobným držiteľom tejto súťaže FC Barcelona. "Nie som sklamaný, som smutný. Hráči sú vyčerpaní, ale musíme sa postaviť na nohy," povedal podľa agentúry AFP tréner Bilbaa Marcelino Garcia Toral.
      
Finálový súboj bol bojovný, nervózny, bez väčších príležitostí, ale trofej zdvihol nad hlavu lepší tím. Real Sociedad mal viac z hry a napokon využil svoju šancu. Rozhodujúci moment prišiel tesne po polhodine duelu, keď Inigo Martinez fauloval v šestnástke Portua. Celú situáciu si rozhodca prezrel na videu, pokutový kop nechal v platnosti, no pôvodne červenú kartu pre Martineza zmenil na žltú. Oyarzabal jedenástku bezpečne premenil.
      
Osemnásť z 22 hráčov, ktorí nastúpili od začiatku zápasu boli Baskovia. Hoci sa finálový zápas uskutočnil takmer v 1000 kilometrov vzdialenej Seville, o najdôležitejšie baskické derby v histórii bol veľký záujem a do hľadiska mohlo ísť 350 hostí a žurnalistov.
      
Horúco bolo aj v Bilbau, kde policajti museli zakročiť pri vyčíňaní fanúšikov. Krátko pred začiatkom finálového duelu sa v blízkosti svojho domovského štadióne San Mames zišla početná skupina priaznivcov klubu, niektorí hádzali fľaše a svetlice a ignorovali epidemiologické opatrenia a sociálne rozstupy. "Pár bláznov spôsobuje problémy pred finále. Nereprezentujete náš klub alebo naše mesto. Prosím, trochu rozumu a dovoľte nám, aby sme si to užili," napísal starosta Bilbaa Juan Mari Aburto.