"Keď to bude takto pokračovať, tak to viacero klubov nemusí prežiť," povedal podľa agentúry dpa Rummenigge pre nedeľňajšie vydanie Bild am Sonntag. Nemeckú bundesligu dokončili po pauze bez divákov, v novej sezóne síce dovolilo vedenie súťaže čiastočnú prítomnosť priaznivcov na tribúnach, ale rozhodujúce slovo majú lokálne autority na základe vývoja epidemiologickej situácie v danom regióne krajiny.

Kým na zápasoch Borussie Dortmund bolo dvakrát po 11.500 fanúšikov, Bayern Mníchov nemôže pustiť na štadión ani jedného fanúšika do 25. októbra. Ďalšie kluby mali na svojich dueloch len malé množstvo priaznivcov.

"Keď nebudeme mať fanúšikov späť na tribúnach, futbal utrpí veľké škody," pokračoval Rummenigge: "Bavíme sa o stratách v stovkách miliónov. Každý veľký európsky klub príde o 50 až 200 miliónov eur za sezónu, keď sa bude hrať bez ľudí. Neviem si predstaviť ako dlho to môžu vydržať." V najhoršom scenári príde podľa Rummeniggeho ku kolapsu bundesligy: "Niektoré kluby to jednoducho neprežijú."