Veľmi dlhý status v rodnom portugalskom jazyku zverejnil Cristiano Ronaldo v predvečer odovzdávania Zlatej lopty, ktorú si má podľa viacerých zahraničných médii prevzidať po rekordný siedmy krát Lionel Messi. Ronalda nahnevalo nedávne vyjadrenie šéfredaktora France Footballu Pascala Ferreho, ktorý anketu organizuje. 

Ferre povedal, že Ronaldo vyjadril túžbu ukončiť svoju kariéru s viacerými Zlatými loptami, ako Lionel Messi. Samotný Portugalčan takéto vyjadrenie poprel a vo svojim príspevku sa dôrazne ohradil voči správaniu šéfa magazínu. "Pascal Ferre klamal, použil moje meno na svoju propagáciu. Je neprijateľné, aby človek zodpovedný za udeľovanie prestížnej ceny takto klamal. Je to absolútna neúcta k niekomu, kto vždy rešpektoval France Footbal a Zlatú loptu," napísal Ronaldo.

V priebehu pár desiatok minút jeho príspevok zhliadlo už niekoľko miliónov priaznivcov. Samotný Roanaldo už dávnejšie priznal, že pondelkového galavečera odovzdávania Zlatej lopty v Paríži sa nezúčastní. Na záver príspevku Ronaldo uviedol, že má pred sebou jediný cieľ. "Končím tým, že sa sústreďujem na najbližší zápas Manchestru United a všetko, čo môžeme ešte túto sezónu získať so spoluhráčmi a priaznivcami," dodal Ronaldo, päťnásobný držiteľ Zlatej lopty.