Portugalský futbalista prišiel na jednu z tlačových konferencií počas majstrovstiev Európy vo futbale. Ronaldo sa usadil a vtedy si všimol, že sú pred ním na stole postavené dve fľaše Coca-Coly, jedného zo sponzorov šampionátu. Futbalová superstar zdvihla fľaše, odsunula ich nabok a pozdvihla fľašu s čistou vodou.

„Pite vodu,“ stroho zavelil Ronaldo pred začiatkom tlačovej konferencie. Ktovie, či si vtedy uvedomil, čo tým spôsobí. Portugalčan má totiž celosvetový vplyv a pár sekúnd mu stačilo na to, aby zatriasol trhom.

Coca-Cola prišla o štyri miliardy dolárov, aj cena akcií po Ronaldovom geste klesla.
Coca-Cola prišla o štyri miliardy dolárov, aj cena akcií po Ronaldovom geste klesla.
Zdroj: Twitter

Médiami obleteli grafy a čísla ukazujúce, ako sa Ronaldove gesto premietlo na hodnote Coca-Coly. Spoločnosť vyrábajúca obľúbený sladený nápoj sa Portugalčanovi zrejme nepoďakuje. Pred Ronaldovým vyhlásením bola hodnota spoločnosti 242 miliárd dolárov (takmer 200 miliárd eur), po ňom klesla na 238 miliárd dolárov (196 miliárd eur), takže prišla pre pár sekúnd o štyri miliardy a hodnota Coca-Coly klesla o 1,6%. Španielsky denník Marca dokonca Ronalda nazval najväčším nepriateľom Coca-Coly.

Prepadli sa, samozrejme, aj ceny akcií. Pred tlačovou konferenciou bola cena jednej akcie 56,10 dolárov (46,3 eur), po nej klesla na 55,22 dolárov (45,6 eur). Coca-Cola z toho veľký rozruch nerobila, v oficiálnom vyhlásení uviedla, že každý má iné chute a potreby a môže piť, čo chce.

Ronaldo je známy svojím zdravým životným štýlom, a teda aj odporom sladených limonád. „Môj syn občas pije Coca-Colu alebo Fantu a jedáva čipsy, aj keď vie, že to nemám rád,“ vyhlásil v minulosti Ronaldo.

Vodu káže, na Coca-Cole zarábal

Po Ronaldovom geste, ktorým odsúdil pitie sladených nápojov, sa však našli aj ľudia, ktorí upozornili na jeho reklamné aktivity z minulosti, podľa ktorých Portugalčan nebol taký vyhranený voči nezdravému životnému štýlu. Ronaldo totiž v minulosti natočil reklamu práve pre Coca-Colu, ale dokonca aj pre fastfoodový reťazec KFC.

Inšpiroval Pogbu

Zdá sa, že Cristiano Ronaldo svojím gestom inšpiroval aj Francúza Paula Pogbu. Ten si pred začiatkom tlačovej konferencie všimol, že je pred ním položená fľaša piva Heineken. Pogbove pohnútky boli náboženské, keďže Francúz je známy svojím moslimským vierovyznaním, ktoré zakazuje piť alkohol.