Tím Simoneho Inzaghiho vykročil do skupinovej fázy domácou prehrou 0:2 s Bayernom Mníchov a málokto predpokladal, že o osem mesiacov neskôr bude bojovať o cennú trofej. Vo vyraďovačke prešiel cez FC Porto i Benficu Lisabon a v semifinále suverénne aj cez AC Miláno celkovým skóre 3:0.

V odvete zvíťazil 1:0 gólom kapitána Lautara Martineza zo 74. minúty, slovenský obranca Milan Škriniar pre zranenie nefiguroval na zápasovej súpiske. "Až o niekoľko dní si naplno uvedomíme, čo sme dosiahli. Splnil sa nám sen a po 13 rokoch si opäť zahráme finále Ligy majstrov. Hoci nám úvod skupinovej fázy nevyšiel podľa predstáv, verili sme, že sa môžeme dostať ďaleko. Náš úspech je zaslúžený. Nikto nám nič nedaroval a museli sme si všetko vybojovať sami. Proti AC Miláno sme odohrali dva skvelé zápasy. Na našej hre sa mi páčilo všetko. Chalani mali skvelý pohyb, boli odhodlaní a maximálne koncentrovaní," uviedol Inzaghi pre akreditované médiá.

Inter nastúpi 10. júna v Istanbule proti lepšiemu z dvojice Manchester City - Real Madrid, v úvodnom dueli sa na Santiago Bernabeu zrodila remíza 1:1. "Určite si so záujmom pozriem stredajšiu odvetu dvoch európskych gigantov. Nech dopadne akokoľvek, isté je, že vo finále nás čaká tvrdý oriešok. Oba tímy majú neskutočnú kvalitu," dodal Inzaghi.

Podľa Martineza rozhodol o postupe Interu tímový výkon. "V oboch zápasoch proti mestskému rivalovi sme odviedli skvelú robotu. Všetci sme ťahali za jeden povraz. V mnohom mi to pripomínalo vlaňajšie MS v Katare, kde Argentína získala titul aj vďaka tomu, že celé mužstvo bolo zomknuté. Ak ste jednotní, v dôležitých zápasoch dokážete podať maximálny výkon."

V tábore AC Miláno zavládlo veľké sklamanie. "V našej šatni bolo po skončení semifinálovej odvety ticho, čo je pochopiteľné, lebo sme chceli postúpiť do finále na úkor nášho milánskeho rivala. O všetkom sa rozhodlo v prvom zápase, v ktorom sme v úvodnej desaťminútovke inkasovali dva góly. Môžeme byť však hrdí, že sme sa dostali medzi elitné kvarteto, veď v minulej sezóne sme stroskotali už v základnej skupine," zdôraznil tréner AC Stefano Pioli.

Podľa kapitána tímu Davida Calabriu je na čom stavať. "Toto je dobrý odrazový mostík. Pred začiatkom sezóny nikto nečakal, že AC Miláno môže postúpiť až do semifinále. Pri hodnotení nášho vystúpenia v prestížnej súťaži prevládajú pozitíva. Teraz musíme urobiť všetko pre to, aby sme v Serii A skončili v prvej štvorke a opäť si zahrali medzi európskou smotánkou."