Futbalisti Ruska zvíťazili v sobotnom zápase kvalifikácie MS 2022 v Nikózii nad domácim Cyprom 2:0 a s desiatimi bodmi sa osamostatnili na čele neúplnej tabuľky "slovenskej" H-skupiny. Hostí posadil na koňa v 6. minúte Aleksander Jerochin, triumf "zbornej" spečatil krátko po zmene striedajúci Rifat Žemaletdinov.

Slovinci si výsledkovo napravili chuť po troch zápasoch bez plného bodového zisku. V Ľubľani proti Malte sa však herne trápili, 177. tím rebríčka FIFA zdolali najtesnejšie 1:0 vďaka gólu stredopoliara Sandiho Lovriča z jedenástky v závere prvého polčasu. V 88. minúte si postavil loptu na biely bod jeho spoluhráč Andraž Šporar, no brankára Malty slabou strelou neprekonal. Od 20.45 h nastúpili na Tehelnom poli futbalisti Slovenska proti Chorvátsku.

Fínsko zvíťazilo v D-skupine nad Kazachstanom 1:0 vďaka gólu Joela Pohjanpala zo 60. minúty. V treťom vystúpení si pripísalo prvé víťazstvo a s piatimi bodmi figuruje na druhom mieste tabuľky za osembodovým Francúzskom, ktoré odohralo o zápas viac.

Srbsko potiahol za výhrou 4:1 nad Luxemburskom autor dvoch gólov Aleksandar Mitrovič. Jeho tím má na konte 10 bodov rovnako ako Portugalsko, ktoré je s horším skóre druhé.