Rodák z Rosaria bol považovaný za jedného z hlavných favoritov na zisk Zlatej lopty, no na úplnom vrchole ho tento rok videl len málokto. „Je neuveriteľné, že som opäť tu. Pred dvoma rokmi som si myslel, že je to naposledy. Kľúčom k úspechu bolo víťazstvo na Copa América,“ povedal Lionel Messi, ktorý sa okrem trofeje z juhoamerickom šampionátu tešil aj z barcelonského triumfu v španielskom Kráľovskom pohári.

Čo sa dialo v zákulisí parížskeho galavečera, si pozrite vo FOTOGALÉRII

Útlemu Argentínčanovi, ktorý túto anketu vyhral už v rokoch 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 a 2019, robili počas galavečera spoločnosť jeho manželka Antonela a ich traja synovia Thiago, Matteo a Ciro. Zaujímavosťou je, že tí mali rovnako ako ich otec na sebe čierne nohavice, bielu košeľu, vestu, motýlik a trblietavé sako. Rozdiel medzi nimi bol akurát v tom, že namiesto elegantných topánok mali na nohách biele tenisky. Nežnejšia polovička futbalistu pre zmenu zažiarila v zlatých šatách.

Po vyhlásení výsledkov sa rozžiarila aj neďaleká Eiffelova veža. Tá síce už svietila, ako vždy o takom čase, no po výzve legendárneho afrického futbalistu Didiera Drogbu, ktorý galavečer moderoval, ju Messi jedným tlačidlom rozžiaril ako vianočný stromček. A práve tento akt prežívali každý z jeho synov po svojom. Najstarší s pokojom Angličana, stredný s otvorenými ústami a najmladší sa špáral v nose…

Zlatá lopta 2021

1. Lionel Messi (Arg.)
2. Robert Lewandowski (Poľ)
3. Jorginho (Tal.)
4. Karim Benzema (Fr.)
5. N’Golo Kante (Fr.)
6. Cristiano Ronaldo (Port.)
7. Mohamed Salah (Egypt)
8. Kevin de Bruyne (Belg.)
9. Kylian Mbappe (Fr.)
10. Gianluigi Donnarumma (Tal.)