Niektorí fanúšikovia AS Rím sa dostali na finálový zápas aj bez toho, aby si zakúpili lístky. Vymysleli to naozaj prefíkane. Vstupné turnikety oklamali tak, že sa zoskupili a pretlačili sa cez zábrany po dvojiciach, pričom každá naskenovala iba jednu vstupenku. Štadión v Budapešti, s kapacitou 67 tisíc divákov, praskal vo švíkoch a k prekročeniu jeho maximálnej kapacity určite dopomohol ani takýto podvod. Priaznivci talianskeho klubu sa výrazne tlačili za bránkou, čo bolo možné vidieť aj na televíznych záberoch.

Videoklip, ktorý odhaľuje rímskych fanúšikov podvádzajúcich systém okamžite obletel sociálne siete. Inkriminovaní priaznivci dúfali, že uvidia, ako tím Josého Mourinha vyjde z duelu Európskej ligy so Sevillou ako víťaz. Španielske mužstvo si však zabezpečilo rekordný siedmy titul v Európskej lige po dramatickom priebehu zápasu, ktorý rozhodol až penaltový rozstrel.

Okrem "čiernych pasažierov", v Puskás Aréne vyčíňali aj ďalší diváci. Podľa maďarských médií polícia predviedla až 14 ľudí, pričom troch z nich vzali do väzby. Fanúšikovia sa dostali do problémov s mužmi zákona za výtržníctvo, používanie pyrotechniky či dokonca prechovávanie drog.