S vedením DAC podpísal pravý obranca zmluvu na dva a pol roka. Pinto bol do konca jesene hráčom SC Farense. Je pritom odchovancom Vitórie Guimaraes, v drese ktorej si v závere sezóny 2016/17 ako 18-ročný odkrútil debut v najvyššej portugalskej súťaži. Následne podpísal zmluvu s Benficou Lisabon.

"V tomto veľkoklube hrával za B-tím. Dve sezóny strávil na hosťovaní v prvoligovom Gil Vicente a v lete 2020 prestúpil do Farense. Celkovo si v Liga Portugal pripísal 29 štartov, v druhej najvyššej súťaži pridal ďalších 66 stretnutí," informoval oficiálny web klubu zo Žitného ostrova.

V DAC si bude Pinto obliekať dres s číslom 78. "Mal som možnosť vidieť infraštruktúru klubu, disponuje fantastickým štadiónom aj akadémiou, akú môže závidieť aj mnoho portugalských tímov. Hrávam na poste pravého obrancu, kde sa snažím využívať svoju rýchlosť. Rád podporujem útok, ale myslím si, že dokážem aj dobre brániť. Viem, že DAC má ambíciu vyhrať ligu a budem sa snažiť pomôcť mužstvu v naplnení tohto cieľa," vyhlásil krátko po podpise zmluvy prvý portugalský futbalista v dejinách DAC-u.

"Alex pre nás znamenal dobrú príležitosť, nakoľko prichádza ako voľný hráč. Je to mladý futbalista so skúsenosťami z najvyššej portugalskej súťaže, ktorý rástol v kvalitných akadémiách," povedal Jan Van Daele, špotový riaditeľ klubu. Podľa neho mal Pinto ponuky z Grécka aj talianskej Serie B a v klube sú šťastní, že sa rozhodol pre slovenský tím.