Slovenský záložník strelil gól do šatne, keď po spolupráci so Stanislavom Teclom zvyšoval strelou k žrdi na 3:0. Po zásahu schytil loptu, vopchal si ju pod dres a cmúľaním prsta venoval gól svojej tehotnej manželke. „Loptu som si nechcel zobrať, máme ich asi dosť a nechýbal by nám. S manželkou čakáme dieťa, týmto som ju chcel na diaľku pozdraviť,“ vysvetlil po zápase Hromada.

Slavia základ víťazstva položila už v prvom polčase a v druhom dianie na ihrisku kontrolovali. „V druhom polčase nemala Dukla čo stratiť, snažili sa kombinovať. Klobúk dole pred nimi, ako to zvládli. Síce dali gól na 3:1, ale my sme to už so skúsenosťami dohrali a zvýšili na 4:1,“ zhodnotil zápas Hromada.

Hromada sa aj vinou dlhých zranení nedokázal vzhľadom na svoj potenciál presadiť v kádri „zošivaných“. Posledný rok hosťoval v Liberci, kde dokonca odohral aj osme zápasov v Európskej lige. Pred jarnou časťou ročník a2020/21 sa už znova hlásil v Edene. „Pred návratom sme sa bavili o tom, že tréneri so mnou počítajú. Zhodou náhod som už odohral prvé dva súťažné zápasy. Urobím všetko pre to, aby tie zápasy pribúdali. Verím si a verím, že predčasne ukončiť hosťovanie bol správny krok,“ povedal Hromada.

Jakub Hromada po návrate do Slavie odohral už dva súťažné zápasy.
Jakub Hromada po návrate do Slavie odohral už dva súťažné zápasy.
Zdroj: Profimedia.sk

Odohral fortunaligový zápas v Olomouci aj pohárový proti Dukle. „Vrátil som sa z hosťovania a niektorí chlapci mali covid, niektorí boli po zranení a na mojom poste chýbali hráči, tak som dostal šancu. Ani som nečakal, že v ligovom zápase budem v základnej zostave,“ hovoril slovenský reprezentant a dodal: „Mám to vo svojich rukách, ale som realista. Súpiska je plná reprezentantov a v takej konkurencii je ťažké presadiť sa. Zápasov bude veľa, ale keď všetci vyzdravejú, tak bude ťažké vrátiť sa do zostavy.“

„Ak mal niekto dať gól, tak Jakub Hromada a David Hovorka. Obom gratulujem, čakali na to dlho, obzvlášť Kubo, i keď jeho primárnym cieľom nie je dávať góly. Vytvoril mnoho situácií, ktoré viedli ku gólom, alebo mohli viesť, takže aj v predfinálnej fáze ukázal, že môže byť zaujímavý hráč,“ chválil po zápase Slováka tréner Slavie Jindřich Trpišovský.

Sexi zábery manželky Jakuba Hromadu si pozrite TU!