Koronavírus mal ex-tréner futbalovej reprezentácie Pavel Hapal už počas posledného zrazu. Po poslednom zápase bol odvolaný a začal urýchlene riešiť svoj zdravotný stav. V jeho prípade totiž nemala nákaza ani zďaleka hladký priebeh. "Nebolo to nič príjemné, zasiahlo ma to vcelku dosť. Niekto rozpráva o tom, že je to obyčajný druh chrípky, ale ja viem, čím som si prešiel," uviedol Hapal v programe Z voleja pre portál idnes.cz.

Tak sa Hapal po odvolaní uchýlil na svoju chalupu, aby sa izoloval od rodiny. Vyše dva týždne nebol s nikým v kontakte - rodina mu nosila jedlo len k dverám. "Zo začiatku som si tiež myslel, že to nebude nič zložité. Dosť ma ale chytili dýchacie cesty, nemohol som poriadne dýchať. Bol som nachystaný na to, že by ma mohla odviesť záchranka," hovorí Hapal. 

Priblížil, že choroba sa u neho prejavila až do takej miery, že sa nemohol ani s nikým rozprávať. Akonáhle začal hovoriť, začal sa dusiť. Po dlhých 17 dňoch sa napokon dostal domov. "Ani nasledujúce dva mesiace neboli príjemné. Boli sme so ženou na prechádzke na Pustevnách a menšie stúpanie som nemohol výjsť. Stále som sa vydýchaval."

Lekári u Hapala zistili, že má krvnú plazmu bohatú na protilátky na koronavírus. Preto neváhal a začal túto život zachraňujúcu plazmu darovať. "Keď vidíte čo sa deje a koľko ľudí má problémy, tak som sa rozhodol, že ju budem chodiť darovať. Stále chodím, budem mať za sebou 16 odber," dodal Hapal.