Bale prestúpil do Španielska v roku 2013 z Tottenhamu Hotspur za 100 miliónov eur. Získal tri ligové tituly, trikrát sa radoval na MS klubov aj v Superpohári UEFA, raz v Copa del Rey. V uplynulom období však nenastupoval pravidelne a predchádzajúcu sezónu absolvoval na hosťovaní v Tottenhame. V sobotňajšom finále LM proti FC Liverpool (1:0) bol na lavičke náhradníkov, zo základnej zostavy vypadol už za bývalého trénera Zinedina Zidana.

Baleov prístup ku klubovým povinnostiam kritizovali niektoré médiá i časť priaznivcov, waleský reprezentant sa však v rozlúčkovom stanovisku zameral na pozitívne stránky anabázy. TASR z jeho slov vyberá: "Bola to neskutočná skúsenosť. Píšem tieto riadky, aby som sa poďakoval všetkým bývalým aj súčasným spoluhráčom, trénerom, ďalším členom realizačného tímu a fanúšikom, ktorí ma podporovali. Prišiel som pred deviatimi rokmi ako mladý muž, ktorý si chcel splniť svoj sen hrať za Real Madrid. Keď sa ohliadnem späť, môžem úprimne skonštatovať, že tento sen sa stal nielen realitou, ale oveľa viac. Nikdy nezabudnem na to, čo sme dosiahli počas môjho pôsobenia v Reale Madrid. Byť súčasťou histórie tohto klubu je úžasný pocit. Spoločne sme zažili okamihy, ktoré budú navždy žiť v pamäti klubu a futbalu. Bola to česť, Hala Madrid."

Zatiaľ nie je známe, kam povedú ďalšie Baleove kroky, špekuluje sa o návrate do Tottenhamu, záujme Cardiffu City z jeho rodného mesta či potenciálnom odchode do zámorskej MLS.