Okrem platového stropu, do ktorého by sa Portugalčan nezmestil, spomínal vtedajší tréner Lipska aj to, že by nezapadol do jeho systému. Rangnick je totiž známy tým, že preferuje intenzívny pressing, ktorý nebol Ronaldovi nikdy pochuti. Lenže kým vtedy išlo čisto len o hypotézu, pred pár dňami sa spojenie týchto dvoch stalo realitou, keďže Nemec sa stal novým trénerom Manchestru United, kde kapitán portugalskej reprezentácii pôsobí od začiatku aktuálnej sezóny.

Cristiano Ronaldo (druhý zľava) v netradičnej úlohe náhradníka.
Cristiano Ronaldo (druhý zľava) v netradičnej úlohe náhradníka.
Zdroj: gettyimages

 

Nový kouč anglického veľkoklubu zároveň našiel v kádri ofenzívnych futbalistov, ako sú napríklad Jadon Sancho, Mason Greenwood či Marcus Rashford, ktorí sa hodia presne do jeho konceptu, a tak je otázne, či Cristiano Ronaldo nebude súci na odstrel.

Ronaldo a jeho rozcvička cez prestávku.
Ronaldo a jeho rozcvička cez prestávku.
Zdroj: gettyimages

Tieto úvahy ešte viac rozvíril víkendový súboj Manchestru s Chelsea (1:1), ktorý dočasný tréner United Michael Carrick odkoučoval so slúchadlom v uchu. Údajne bol v kontakte práve s Rangnickom, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou aj skladal zostavu na zápas. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že Ronaldo ho začal iba na lavičke, pričom do jeho priebehu zasiahol až v 64. minúte. Nečudo, že po záverečnom hvizde si to poriadne nahnevaný zamieril rovno do šatne.