Rangnick je v ruskom tíme riaditeľom pre šport a rozvoj. Nemecký tréner je pripravený sa dohodnúť s Manchestrom na šesťmesačnej zmluve - dohodu musí schváliť ešte jeho zamestnávateľ, Lokomotiv Moskva.

Po polročnom období má Rangnick na Old Trafforde pôsobiť aj ďalšie dve sezóny v pozícii konzultanta. Ak sa informácie potvrdia, Nemec nahradí doterajšieho šéfa lavičky Michaela Carricka, ktorý v utorok priviedol United k víťazstvu v Lige majstrov nad Villarrealom 2:0.

Rangnick je všeobecne uznávaným trénerom, ktorý v minulosti pôsobil v Schalke a RB Lipsko. Úspechy žal aj ako funkcionár, keď sa ako športový riaditeľ podpísal pod rast tímov RB Lipsko a Salzburg. Po príchode do Lokomotivu sa pustil do prestavby tímu a zostavy prvého mužstva.

Nový tréner si ešte bude musieť vybaviť pracovné povolenie a preto je nepravdepodobné, že stihne v novej úlohe už víkendový zápas Manchestru proti Chelsea. United sú v tabuľke Premier league na ôsmom mieste, pričom prehrali 5 z doteraz 12 odohraných duelov najvyššej súťaže.