Liverpool nevyhral v najvyššej súťaži už tri zápasy za sebou a priebežne mu patrí 8. priečka s 18-bodovým mankom na lídra Arsenal. Chelsea má rovnaký počet bodov ako Liverpool, s horším skóre je desiata.        

Už v 3. minúte sa z gólu tešili hostia z Londýna, no zásah Kaia Havertza systém VAR neodobril pre predchádzajúci ofsajd Thiaga Silvu. Na druhej strane vzápätí v dobrej príležitosti prestrelil bránku Cody Gakpo. Bližšie k vedeniu mala v prvom polčase Chelsea, no hlavičku Benoita Badiashila po polhodine hry reflexívne vyrazil brankár Alisson. Po prestávke zažil debut v drese hostí ukrajinský krídelník Mychajlo Mudryk a v 64. minúte sa dostal po vydarenej kombinácii až pred Alissona, no zakončil iba do bočnej siete. V tíme domácich bol nebezpečný najmä Gakpo, no v koncovke sa nepresadil, rovnako ako v 83. minúte pri dorážke Trent Alexander-Arnold. Diváci na Anfielde sa tak gólu nedočkali.        

Klopp vyhral 548 z doterajších 1000 stretnutí pod jeho vedením. Absolvoval 270 zápasov na lavičke Mainzu, 319 počas pôsobenia v Borussii Dortmund a 411 za Liverpool.