Cesta Romana Abramoviča do Veľkej Británia po dlhých troch rokoch bola spôsobená vízovými komplikáciami. Aktuálne je v Londýne ako izraelský občan, keď vlastní aj pas tejto krajiny, a nepotreboval tedy ruské víza. Je to po prvýkrát od roku 2018 čo sa Abramovič odhodlal vstúpiť na ostrovy.

Cieľom jeho cesty bola podpora charitatívnej práce v kampani proti antisemitizmu. V nedeľu sa zúčastnil na vernisáži britsko-izraelského umelca Solomona Souzu. Je poctou olympijským športovcom zavraždeným počas holokaustu a je súčasťou kampane FC Chelsea "Povedz nie antisemitizmu."

Do sídla svojho klubu, respektíve na zápas FC Chelsea, ktorá v utorok hostí v Lige majstrov Juventus Turín, ale nedorazí. "Pán Abramovič sa nezúčastní zápasu, pretože sa ide podporiť charitatívne podujatie," odkázal hovorca Chelsea. V nedávnej minulosti si Abramovič nenechal ujsť ani jedno stretnutie svojho klubu no v posledných rokoch už naň nechodí.

Naposledy bol na vlastné oči podporiť FC Chelsea vo finále Európskej ligy v Baku 2019 a minulý rok v Porte, kde sa tešil s tímom zo zisku titulu v Lige majstrov.