Ackermann v minulosti dokázal vyhrať cyklámenový dres na Giro d’Italia rovnako ako Sagan tento rok. O Nemcovej účasti na starej dáme sa hovorilo už dlhšie a dokonca mal lepšie výsledky ako Tourminátor. Sagan je však Sagan a magnet celého pelotónu nebude chýbať na štarte Tour ani tento rok. „Nakoniec sme sa rozhodli nenominovať Pascala, pretože si myslíme, že nemá formu na to, aby zažil úspešnú premiéru na Tour de France,“ vysvetlil šéf Bora-hansgrohe Ralph Denk

„Práve som sa chystal na doladenie bicykla, keď mi Ralph zavolal. Dovtedy som predpokladal, že na Tour pôjdem, ale prestal som víťaziť a zvyšok si už viete predstaviť,“ povedal Ackermann pre radsport-news.com. Ackerman vyhral v roku 2019 dve etapy na Gie a o rok neskôr dve na Vuelte a Espaňa. V roku 2021mali prísť jeho veľké chvíle vo Francúzsku. Aj keď podpisoval kontrakt s Borou, tak mu Ralph Denk sľúbil, že v ich drese pôjde prvýkrát Tour de France. „Priznám sa, som veľmi sklamaný. Ralph bol vždy človek, ktorý dodržal slovo, ale tentokrát nie. Povedal, že do troch rokov budem na Tour... Vraj by som si z toho nemal robiť ťažkú hlavu. Bez jeho prísľubu by som zmluvu s nimi nepodpisoval, som nesmierne sklamaný,“ spomenul šprintér.

Podľa neho je dôvod, že prestal vyhrávať a nemá formu výmysle. „Samozrejme, že nevyhrávam, ale to nie je dôvod na to, aby som nemohol ísť na Tour, ak sa správne načasuje forma. Ak by som vedel, že nie som vo forme, tak by som to pochopil. Nerozumiem teda tomuto dôvodu. On to vie a vedia to aj v tíme a preto som taký sklamaný,“ zakončil Ackermann. Bora berie na Tour okrem Sagana aj jeho štyroch pomocníkov Nilsa Politta Daniela Ossa, Lukasa Pöstlbergera debutanta Ideho Schellinga. Lídrom na celkové umiestnenie je  Wilco Kelderman, ktorého v kopcoch potiahnu Patrick Konrad a Emanuel Buchmann.