Cítite stúpajúcu nervozitu s krátiacim sa časom do začiatku 109. ročníka najprestížnejších pretekov na svete?

- Ak mám byť úprimný, tak po tých rokoch už ani nie. Na druhej strane, Tour de France je najväčší cyklistický sviatok, a tak toto etapové dobrodružstvo nevnímam ako samozrejmosť, ale je to pre mňa zakaždým niečo výnimočné.

EXKLUZÍVNE zábery Sagana pred tréningom v Kodani si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Čo hovoríte na atmosféru, ktorá panovala v Kodani počas stredajšieho predstavovania jednotlivých tímov?

- Paráda. Bol som prekvapený, koľko ľudí si našlo čas a cestu do centra mesta počas tejto akcie. Som rád, že som po dlhom čase opäť videl toľko ľudí pohromade. Bolo to veľmi emotívne, a priznám sa, že som mal z toho zimomriavky po tele.

V uplynulých mesiacoch ste až trikrát prekonali koronavírus, naposledy ste boli pozitívny len nedávno na pretekoch Okolo Švajčiarska. Ako ste na tom momentálne po zdravotnej stránke?

- Už dobre. Nebudem však tajiť, že v prvých dvoch prípadoch ma to driaplo poriadne. Cítil som, že niečo nie je naozaj v poriadku, celé dni som preležal s vysokými teplotami v posteli. Tretíkrát to bolo už celkom iné, keby ma povinne netestovali, tak by som ani nevedel, že ho mám.

V súboji o zelený dres nebudú s vami súperiť jeho poslední dvaja držitelia – Mark Cavendish a Sam Bennett, no mimoriadne nadupaný vyzerá byť Belgičan Wout van Aert…

- Myslím si, že aj dosť iných mien sa budú oň pokúšať. Uvidíme po prvých desiatich dňoch, ako to bude s bodmi v tejto súťaži vyzerať, potom budem múdrejší.