Aj napriek tomu, že pódium mu ušlo iba o chlp, bol jazdec tímu Groupama-FDJ so svojim účinkovaním na 109. ročníku najprestížnejších cyklistických pretekov na svete, spokojný. Vynikajúcim štvrtým miestom potvrdil, že pri absencii zraneného Juliana Alaphilippa je momentálne jasnou francúzskou jednotkou.

Gaudu si počas niekoľkohodinového streamu na sociálnej sieti zaspomínal na momenty z Tour, pričom jedna situácia mu zostala v pamäti viac ako ostatné, a tak sa ňou rozhodol pobaviť fanúšikov. Konkrétne išlo o 10. etapu a jej hlavnými aktérmi boli náš Peter Sagan a Slovinec Tadej Pogačar. „Začiatok etapy bol veľmi rýchly, všetci sa chceli dostať do úniku. V jednom momente sa vpredu ocitlo asi štyridsať jazdcov, medzi nimi aj favoriti. Sagan jazdil vedľa Pogačara a vraví mu: ,Nemáš gule zaútočiť hneď teraz!´ Lenže okamžite to oľutoval. Pogačar totiž nakopol vrtuľu a razom bol preč. Všetci sme ho museli potom naháňať,“ zaspomínal si na momenty z 10. etapy David Gaudu.

Aby toho nebolo málo, pridal pri hodnotení Saganovho podpichnutia aj niečo navyše. „Blázon, vyprovokoval jedného z najlepších cyklistov sveta. Po dni voľna sme hneď zo začiatku etapy museli nasadiť brutálne tempo. Najradšej by som vtedy Sagana zabil,“ dodal francúzsky pretekár s úsmevom.