Tento tím bol prvý, o ktorom sa hovorilo ako o Saganovom budúcom pôsobisku v prípade odchodu z Bory-Hansgrohe. Hovorilo sa však o viacerých prekážkach, medzi nimi najmä astronomický plat Sagana, či ľudia, ktorých si chce priviezť so sebou do svojho nového tímu.

„Hlavnému sponzorovi tímu Zdeněkovi Bakalovi a výkonnému riaditeľovi spoločnosti Specialized Mikovi Sinyardovi sa páčila myšlienka podpísať Sagana. Všetko to vyzeralo dobre, ale stúpil som na brzdy. Momentálne to vyzerá, že Sagan budúci rok nebude jazdiť za náš tím. Zaujímal ma, ale nie za podmienok, ktoré boli na stole,“ prezradil pre Het Nieuwsblad Lefevere.

„Saganovou požiadavkou bolo priviesť si so sebou až jedenásť ľudí – z pretekárov jeho brata Juraja, Erika Bašku, Daniela Ossa a Macieja Bodnara, ďalej dvoch mechanikov, dvoch masérov, mediálneho manažéra, hospitality manažéra a športového riaditeľa. Nechcem mať tím vo svojom tíme,“ pokračuje Belgičan a dodáva: „Saganove požiadavky neviem zjednotiť s našou filozofiou vlčej svorky.“

Saganov manažér Giovani Lombardi bol vraj ochotný urobiť ústupky a zredukovať počet ľudí okolo slovenskej hviezdy o troch ľudí, podľa Lefevera ani to nie je riešenie pre Quick-Step. „Lombardi naznačil, že počet ľudí, ktorých si Sagan chce priniesť, sa môže zmeniť, ale nedávno mi oznámil, že existuje tím, ktorý by zobral celú skupinu jedenástich ľudí. Malo by ísť o Total-Direct Energie, ktorý má vraj rovnaké ambície ako Bora-Hansgrohe pred rokom 2017, teda postúpiť medzi world tímy. Saganov príchod by im možno pomohol, ale neviem, či budú mať kapacity a možnosti, aby zvládli Saganove megalomanské požiadavky. Je pekné, ako sa Sagan stará o svojich verných ľudí, ale tím v tíme mať nechcem, “ rozanalyzoval možnosti Lefevere a dodal, že hoci nič nie je definitívne, šanca, že by Sagan v budúcej sezóne posilnil jeho tím, klesá.

Hoci mnohé cyklistické osobnosti aj fanúšikovia posielali Sagana do starého železa, Lefevere si nemyslí, že by bol 31-ročný Slovák za zenitom. „Dokázali sme znova a znova, že dokážeme vrátiť aj starších jazdcov späť na víťaznú cestu. Som presvedčený, že by sme to dokázali aj so Saganom.“