Manažér stajne Bora-Hansgrohe sa vyjadril na adresu slovenského cyklistu, že je už v jeseni svojej kariéry, na čo Sagan kontroval tým, že sa tak necíti a ak bude treba, okamžite si začne hľadať nového zamestnávateľa. Keďže trojnásobnému majstrovi končí zmluva na konci tejto sezóny, špekulácie o jeho budúcnosti silnejú čoraz viac. 

V posledných dňoch sa objavili informácie, že o Sagana majú záujem tímy ako Deceuninck Quick-Step, Movistar či UAE Team Emirates. Vylúčené však nie je ani to, že rodák zo Žiliny nakoniec zostane v Bore. Podľa Saganovho mládežníckeho trénera Petra Zánického však rolu v prestupe môže zohrať značka bicykla. Navyše angažovanie Tourminátora nie je lacný špás, keďže s platom 5 miliónov eur je druhým najlepšie plateným cyklistom v pelotóne. 

„Trh je neúprosný a je veľmi dôležité, kde majú v tejto dobe voľné financie a miesto pre jazdcov. Druhá dôležitá vec je značka Specialized, ktorá je s Peťom spojená niekoľko rokov a prispieva mu v Bore na plat a má s ňou platnú zmluvu. Najideálnejšie by bolo, keby Sagan zmenil tím, ktorý takisto jazdí na tejto značke bicyklov. Tím UAE Emirates jazdí na bicykloch Colnago a majú s nimi kontrakt na niekoľko rokov. Je pravda, že Quick-Step jazdí na Specialized ako Peter, čo by tomu mohlo nahrávať. Na druhej strane si však nie som istý, či je pre Peťa ich vedenie a tímová filozofia to pravé orechové, čo by chcel. Jedna však je, čo chce a druhá, aké budú možnosti. Boru by som ešte úplne nezatracoval, teraz sú to ťahanice od Ralpha Denka, ako znížiť trhovú hodnotu Sagana. Jeho odchod z Bory ešte určite nie je definitívny, ale jeho šance zotrvania sa znižujú,“ povedal pre Šport24.sk Zánický.