Mať v slovenský národný poklad nie je jednoduché. Jednou zo Saganovych požiadaviek je, aby si mohol priviesť do tímu svojich ľudí. Medzi nimi je napríklad športový riaditeľ Ján Valach, cyklisti Erik Baška či brat Juraj, ale aj napríklad manažér Gabriele Uboldi či masér Maroš Hlad. Dokopy to môže robiť aj ďalších 10 ľudí navyše. „O Sagana nemáme záujem, pretože nechceme mať tím v tíme,“ vyhlásil pred pár dňami šéf tímu Deceuninck–Quick-Step Patrick Lafevere. Ďalšou prekážkou sú aj Saganove platové požiadavky. Patrí totiž k najlepšie zarábajúcim cyklistom sveta s platom na úrovni približne 5 miliónov eur ročne. Na prstoch jednej ruky sa dajú spočítať tímy podvyživenej cyklistiky, ktoré by si mohli dovoliť splniť všetky podmienky trojnásobného majstra sveta.

Podľa našich informácií sa o služby Sagana začal zaujímať tím Israel Start-Up Nation. Pôvodne len kontinentálny tím, pre ktorý v roku 2015 pracoval aj Ján Valach, naberá čoraz viac na sile. „Áno, hovorí sa aj o tomto tíme, ktorý má o Petra záujem a vedel by splniť jeho podmienky,“ povedal nám zdroj z prostredia Bora-hansgrohe. Aj počas Giro d´Italia sa Sagan niekoľkokrát zhováral s jazdcami tohto tímu. Žeby si už zisťoval niečo viac o zázemí? Israel Start-Up Nation je jeden z najbohatších zoskupení pelotónu. Jeho súčasťou je aj štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome. Sponzorom tímu je kanadský miliardár s izraelskými koreňmi Sylvan Adams. Cyklistický zanietenec pred tromi rokmi prispel organizátorom Gira sumou 12 miliónov eur, aby mohli prvé tri etapy pretekov štartovať práve v Izraeli.  

Aj Sagan má k tímu bližšie, ako by sa mohlo zdať a nie je to len spojením športovým riaditeľom Valachom. Rodák zo Žiliny v minulosti podporoval ako ambasádor tím Cycling Academy, na ktorého základoch vybudovali dnes už plne profesionálnu stajňu Israel Start-Up Nation. „Chcem vidieť rásť mladých cyklistov a myslím si, že práca s jazdcami v krajine, kde nie je cyklistika až tak populárna, je veľká príležitosť,“ vyhlásil na predstavení stajne v Jeruzaleme Sagan. Tímu momentálne chýba zvučné klasikárske meno. Pred rokom sa snažili angažovať Grega van Avermaeta, ale nakoniec dal prednosť AG2R. Ak by Sagan prestúpil k Izraelčanom, tak by sa v tíme stretol okrem spomínaného Frooma aj so šprintérskym rivalom Adrem Greipelom, či Rickom Zabelom, ktorému otcovi zobral Tourminátor rekord v počte zelených tričiek na „starej dáme“. S otázkami ohľadne angažovania Sagana sme oslovili aj Israel Start-Up Nation, ktorý do uzávierky vydania nereagoval.