Sezóna, ktorú poznačila pandémia koronavírusu, mala viacero špecifík, no pre Petra Sagana patrí medzi najmenej vydarené v doterajšej kariére. Cyklista tímu Bora-Hansgrohe sa dlho trápil, na Tour de France pre mnohých šokujúco nezískal svoj ôsmy zelený dres a svoje jediné víťazstvo získal po fantastickom úniku na ďalšom podujatí GrandTour Giro d'Italia, keď v Taliansku štartoval prvýkrát vo svojej kariére.

Paradoxne, víťazstvo na Gire sa Saganovi do štatistík podľa pravidiel redaktorov portálu cyclingnews.com nepočítalo, pretože jednotliví šprintéri získali body do rebríčka len po hromadných dojazdoch. Trojnásobný majster ich získal dokopy 725, pričom najviac ťažil na podujatiach zaradených do kategórie WorldTour. V rovnakom rebríčku náš cyklista obsadil vlani 6. miesto a v roku 2018 bol dokonca druhý.

Tento rok patril Samovi Bennettovi, ktorý na Tour de France vyhral dve etapy a bol to práve on, kto zobral nášmu cyklistovi zelený dres. Ír z tímu Quick-Step si pripísal sedem víťazstiev, pričom druhý Arnaud Démare vyhral dokonca 14 etáp, lenže väčšinu z nich na pretekoch nižšieho rangu. Sagan môže najviac mrzieť fakt, že tretí skončil jeho tímový kolega Pascal Ackermann. Nemecký cyklista dvíhal ruky nad hlavu dokopy 7-krát, z toho dvakrát na Vuelte. Na tej však dostali jazdci do rebríčka spomedzi troch najslávnejších podujatí najmenší počet bodov. Skvelé výkony o štyri roky mladšieho špurtéra by však mali byť zdvihnutým varovným prstom pre slovenského Tourminátora.