"Polícia v týchto dňoch poskytne organizátorom cyklistických pretekov pomoc pri zabezpečovaní nerušeného priebehu pretekov po stanovených trasách," spresnila hovorkyňa. Policajti budú podľa jej slov v maximálnej miere dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, na jej účastníkov i účastníkov podujatia a v prípade potreby budú regulovať premávku: "Taktiež spolupracujeme s cestným správnym orgánom pri zabezpečovaní výluky dopravy, jej regulácie, prípadne odklonu cestnej premávky."

V tejto súvislosti upozornila Bárdyová účastníkov cestnej premávky na dopravné obmedzenia, s ktorými bude počas nasledujúcich dní potrebné počítať. "Na vodičov motorových vozidiel apelujeme, aby dodržiavali od cyklistov dostatočný bočný odstup, a v prípade, ak to bude z hľadiska bezpečnosti potrebné, aby s vozidlom spomalili, prípadne zastavili," podotkla Bárdyová s tým, že o konkrétnych obmedzeniach budú verejnosť informovať hovorcovia jednotlivých krajských riaditeľstiev Policajného zboru.

Preteky Okolo Slovenska sa začnú v utorok v Bratislave-Petržalke, pretekári postupne prejdú naprieč celým Slovenskom cez Šamorín, Trnavu, Hlohovec, Banskú Štiavnicu, Detvu, Spišskú Novú Ves i Levoču. Podujatie ukončia v sobotu v Košiciach.