„Peter je v jeseni svojej kariéry. Musíme zvážiť, či peniaze investované do neho by sme radšej nemali investovať do mladých pretekárov,“ vyhlásil pred pár dňami manažér Bory Ralph Denk. „Necítim sa byť starý. Ak si myslí, že ma tím nepotrebuje, tak budem prvý, kto si začne hľadať nový tím, ktorý ma bude chcieť,“ odpovedal Sagan.

Denkove slová zaskočili aj iných manažérov vo svete cyklistiky. Azda najkritickejšej sa vyjadril manažér EF Education – Nippo Jonathan Vaughters. „Som jeden z najstarších manažérov v profesionálnej cyklistike a asto sa ma ľudia pýtajú, koho v tmto fachu najviac rešpektuje. Odpovedám Patricka Lefevera a Douglasa Rydera. A tento chlapík? Zabudol, že by bez Petra Sagana nemal World Tour tím,“ pripomenul Denkovi časy, keď bola bora len procontinentálne stajňa.

V podobnom duchu sa vyjadril aj prezident Slovenského cyklistického zväzu Peter Prívara. „Keď Peter prestúpil do bory, tak to bol provinčný tím. Sagan priniesol profesionalitu, prišli výsledky a popri ňom zrástlo sebavedomie nemeckých, rakúskych a ostatných cyklistov,“ povedal Prívara.

Momentálne nie je na svete tím, ktorý by ho nechcel, ale len málo z nich si Sagana s ročným platom 5 miliónov mohlo dovoliť. Najnovšie sa hovorí o najlepšom tíme posledných rokov Deceunincku - Quick-Step. V pondelok večer francúzsky denník L’Equipe informoval, že posilnenie belgického tímu je hotovo vecou. „Ak by k dohode došlo, tak by víťazmi boli obidve strany. Peter by profitoval z toho, že by mu tím priniesol viac víťazstiev a na druhej strane aj tím, ktorému by Sagan pomohol častejšie víťaziť,“ citoval L’Equipe nemenovaný zdroj. V Deceunincku - Quick-Step jazdia na rovnakej značke bicyklov ako Sagan. Manažér belgickej stajne Patrick Lefevere prisľúbil, že do polovice apríla ozrejmí, v akom zložení bude jazdiť tím v roku 2022.