„Prišiel čas vám povedať, že tento rok je mojim posledným rokom kariéry ako profesionála na ceste. Nabudúci rok ostávam s tímom TotalEnergies a zameriam sa pri ňom na kvalifikáciu na olympijské hry v Paríži v MTB disciplíne,“ priznal Sagan, ktorý chce skončiť kariéru tam, kde začal, na horských bicykloch.
Tourminátor sa chce po konci v profipelotóne sústrediť ešte viac na rolu otca. „Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, a to nielen ako cyklista. Nikdy nebolo mojím snom pretekať alebo byť profesionálnym jazdcom do 40 alebo 50 rokov. Myslím, že teraz je čas. A ak budem môcť ukončiť kariéru v Paríži na olympijských hrách, bude to pre mňa niečo pekné,“ zasníval si Sagan.
Pri tom, ako oznamoval koniec kariéry, mu asistovali tímoví kolegovia z TotalEnergies Maciej Bodnar a Daniel Oss, ale aj jeho bývalý tímový kolega z Liquigas Elia Viviani a blízky priateľ Fernando Gaviria. Dnes jeho veľkí súperi. Nikto pri tom nesmútil, ale rozbehla sa parádna párty s pohárikmi v ruke.

Zábery z divokej párty Sagana si pozrite vo FOTOGALÉRII!