Cyklista tímu Bora-Hansgrohe absolvoval na pretekoch Okolo Katalánska premiéru, ktorú korunoval etapovým víťazstvom v sobotňajšej 6. etape. Tento úspech určite dodá slovenskému jazdcovi chuť a motiváciu do ďalšieho priebehu sezóny. „Preteky v Katalánsku boli ťažké a presne toto som očakával. Bol to taký vstupný tréning pred klasikami. Aj podľa piatkovej etapy som však veril, že Peťo v sobotu zabojuje o víťazstvo a dúfal som, že vyhrá. Konkurencia šprintérov nebola až taká veľká, no určite mu to pomôže po psychickej stránke. Teraz si Sagan môže veriť a jeho forma po prekonaní koronavírusu graduje. Samotné víťazstvo mu môže len pomôcť,“ povedal pre Šport24.sk Zánický.

Bývalý tréner Tourminátora však upozorňuje, že z jedného etapového vavrínu netreba robiť veľké oslavy. Sagan pritom ešte pred podujatím v Španielsku potešil fanúšikov výborným 4. miestom na legendárnej klasike Miláno - San Remo, kde to od neho čakal po zdravotných problémoch málokto. „Klasika Miláno - San Remo je ťažká najmä svojou dĺžkou. Myslel som si, že tam môže zabojovať o triumf pri troche šťastia, ktoré aj mal, no tieto preteky nie sú také náročné ako to, čo teraz na Petra čaká. Je super, ako zašiel, ale netreba to preceňovať, pretože Okolo Flámska sú preteky, kde sa trestá každá chyba. Tam to šťastie, ktoré mal v San Reme, už platiť nebude. Stačí jedna slabosť a hneď sa to odzrkadlí. Tu dopredu pustia len jazdca, ktorému neveria, že môže vyhrať. Ak chce Sagan hrať prvé husle, tak práve tu musí potvrdiť stupňujúcu sa formu. Bude patriť medzi favoritov, ale nie medzi horúcich favoritov na víťazstvo. Čiže triumf v Katalánku by som nepreceňoval,“ zamýšľa sa mládežníčky tréner nášho cyklistu.

Sagan stále nevie, kde bude pôsobiť v novom ročníku. Zmluva s tímom Bora-Hansgrohe mu končí po sezóne a najbližšie výsledky môžu povedať o jeho budúcnosti viac. „Jeho výkony ukážu, či si vybojuje novú zmluvu alebo zmení dres. Bora si uvedomuje mediálny ohlas Petra ako takého, no uvedomujú si aj to, že je drahým hráčom v dnešnej ekonomicky oslabenej Európe. Je to 50 na 50. Na druhej strane je viacero vecí, ktoré sú náročnejšie, pretože Peter jazdí na stroji Specialized a túto značku má aj samotná Bora. Čiže ak by odišiel, môže to byť komplikované, pretože je viazaný kontraktom a nemôže len tak zmeniť značku bicykla. Jeho hlavný agent bude mať plné ruky práce,“ načrtol Zánický možnú budúcnosť Sagana.