Jazdec stajne Ineos Grenadiers zvládol 8,6 km dlhú individuálnu časovku so štartom a cieľom v Turíne za osem minút a 47 sekúnd. Na druhom a treťom mieste skončili pretekári tímu Jumbo-Visma, druhý bol ďalší Talian Edoardo Affini s mankom desať sekúnd, tretí skončil Nór Tobias Foss (+13 s). Slovák Peter Sagan v drese Bora-Hansgrohe obsadil 51. miesto so stratou 41 sekúnd.
      
Dvadsaťštyriročný Ganna tak pokračuje v úspešnom ťažení z vlaňajšej sezóny. Majster sveta v tejto disciplíne vyhral minulý rok všetky tri individuálne časovky na Gire a pridal jeden triumf aj v klasickej etape. "Som tu a som naozaj šťastný. Odštartoval som s malým tímovým rádiom, no nič som nepočul a tak som si povedal, že pôjdem naplno a budem počúvať ľudí popri ceste. Ak ma budú povzbudzovať, tak viem, že idem rýchlo. Takto som získal toto úžasné víťazstvo," citoval ho portál cyclingnews.com.
      
Z hlavných kandidátov na celkové prvenstvo dosiahol najlepší čas Portugalčan Joao Almeida. Jazdec stajne Deceuninck-Quick Step, ktorý vlani nosil dva týždne ružový dres, obsadil štvrté miesto so stratou 1ý sekúnd na víťaza. Jeho tímový kolega a ďalší z veľkých ašpirantov na triumf Remco Evenepoel skončil siedmy s mankom 19 s. Dvadsaťjedenročný Belgičan štartuje na Giro po deväťmesačnej pauze od vážneho pádu vlani v auguste na Okolo Lombardska. Brit Simon Yates (Team BikeExchange) obsadil 37. miesto (+38 s) a Kolumbijčan Egan Bernal (Ineos Grenadiers) skončil na 40. priečke (+39 s).
      
Nedeľňajšia druhá etapa povedie zo Stupinigi do Novary, ktorá meria 179 km, má rovinatý profil a očakáva sa súboj šprintérov v hromadnom dojazde.