„Moje predchádzajúce víťazstvo bolo vlani na Tour de France, musel som si trocha počkať. Tím aj fanúšikovia majú očakávania a dlhoval som im víťazstvo. Na pódiu som sa umiestnil veľakrát, ale medzi a prvým a druhým miestom je veľký rozdiel,“ hovoril trojnásobný majster sveta po víťaznej etape.

Sagan nemusel hľadať pozíciu v záverečnom šprinte, ale musel zo seba vyžmýkať energiu v úniku, aby ho nedobehli súperi. „Keď sa vytvorila naša skupina, museli sme tvrdo pracovať, pretože pelotón na čele s tímom Groupama-FDJ nás chcel dostihnúť. Trvalo nám dlho, kým sme si vybudovali náskok, musel som odovzdať všetko, aby za mnou vznikla medzera. Potreboval som ju a musel som si dávať pozor, aby som nespadol v poslednom zjazde. Tam som trocha stratil a v záverečných siedmich kilometroch som musel ísť na hrane, lebo ma prenasledovalo desať až pätnásť súperov,“ pokračoval v hodnotení.

Sagan si víťazstvo užíval a uvoľnene glosoval heroické víťazstvo. Ako povedal, bolo také „saganovské“. „Vyhral som mojím spôsobom: malo to štýl a predviedol som šou. Bolo to veľkolepé. Som šťastný, lebo som to skúšal veľakrát a často som bol na pódiu. Očakávania boli veľké a konečne je z toho víťazstvo. Moji kritici budú taktiež šťastní, na chvíľu môžu byť ticho,“ zneli Saganov slová. Slovenský cyklista si v závere etapy dovolil gesto, ktoré malo byť tiež zrejme venované kritikom a poslal ním jasný odkaz.

A čo by to bolo za víťazstvo bez oslavy? Na sociálnej sieti sa objavili zábery z nočnej oslavy Sagana a spol po triumfe, na ktorý slovenský cyklista tak dlho čakal.