Slovenský cyklista patril v sobotňajšej etape medzi favoritov, ale nakoniec o etapový triumf ani nebojoval. Profil trate pritom naznačoval, že v závere by si to mali rozdať špurtéri, lenže vyhral Brit Alex Dowsett a Sagan prišiel do cieľa spoločne s pelotónom v pohodovom tempe so stratou 13 minút a 56 sekúnd. 

„Predtým sme tvrdo pracovali na tom, aby sme bojovali v záverečnom špurte, hoci vždy vyhral Démare. Teraz sa dalo bojovať o šprint v závere bez väčších problémov, tak sa nestalo nič. Ostatní zrejme nemajú gule na to, aby zamakali, čo mám na to povedať?“ hneval sa Sagan v sobotu po dojazde do cieľa na 100. priečke pre portál cyclinside.it.

V nedeľu cyklistov čakala ťažká horská etapa a od žilinského rodáka nikto zázraky neočakával. Cyklistov však nepotešilo ani počasie a do cieľa prišli nielen vyžmýkaní, ale žmýkať mohli aj svoje dresy po hustom daždi. „Takto to vyzerá po daždivom a studenom dni v horách,“ napísal Sagan k fotografii, na ktorej sa vyzliekal v tímovom autobuse a vyzeral ako zmoknuté kura.

V boji o cyklámenový dres pre lídra bodovacej súťaže stráca na Arnauda Démara 57 bodov a náskok na francúzskeho rivala môže stiahnuť po dni voľna už v utorok, keď je na programe mierne zvlnená etapa, ktorá by mala Saganovi vyhovovať.