Portugalčan Joao Almeida z Deceunincku QuickStep obsadil štvrtú priečku s mankom 37 sekúnd a udržal si ružový dres lídra celkovej klasifikácie o 15 sekúnd pred Keldermanom. Hindley sa posunul na tretiu a Hart na štvrtú pozíciu. Šprintéri vrátane slovenského reprezentanta Petra Sagana (Bora-hansgrohe) sa v nedeľu do boja o popredné priečky a ani o body na prémiách nezapojili. Sagan obsadil 132. priečku s mankom 40:52 min. Arnaud Demáre má na čele bodovacej súťaže naďalej 221 bodov, druhý Sagan ich doteraz nazbieral 184. Na prvé miesto vo vrchárskej súťaži sa dostal Talian Giovanni Visconti (Vini Zabu-Brado-KTM).

Hart vybojoval svoj premiérový triumf na podujatiach Grand Tour: "Je to pre mňa obrovský úspech. V celkovom poradí som v úvodnej časti Gira dosť stratil, takže som veľmi chcel vyhrať nejakú etapu. Dnes sa to podarilo a to je skvelé."

Na jazdcov čakali pred dňom voľna najskôr tri kopce druhej kategórie a na záver 14,5 km dlhý výstup do Piancavalla (7,8 %). V programe etapy figurovali aj dve rýchlostné prémie. V pretekoch už nepokračoval Juan Molano (UAE Emirates) a neskôr musel pre bolesti v kolene odstúpiť aj Gianluca Brambilla z Trek-Segafredo, takže Vincenzo Nibali prišiel o ďalšieho dôležitého pomocníka v kopcoch.

Už po necelých desiatich kilometroch sa z pelotónu odtrhla dvanástka jazdcov. Boli v nej Matthew Holmes, Tomas de Gendt (obaja Lotto-Soudal), Davide Villella (Movistar), Mark Padun (Bahrajn-McLaren), Daniel Navarro (Israel Start-Up), Andrea Vendrame (Ag2r), Manuele Boaro (Astana), Rohan Dennis (Ineos), Giovanni Visconti, Edoardo Zardini (obaja Vini Zabú), Luca Chirico (Androni Giocattoli) a Nathan Haas (Cofidis). Únik si postupne vypracoval náskok takmer sedem minút a postupne zbieral body na horských i rýchlostných prémiách.

Prvú horskú na vrchole Sella Chianzutan (10,6 km, 5,4%) si pripísal Visconti a virtuálne sa tak obliekol do modrého dresu pre najlepšieho vrchára, keďže dovtedajší líder Ruben Guerreiro sa nedokázal dostať do unikajúcej skupinky a neskôr mu nevyšiel ani pokus dotiahnuť sa na ňu. Na čele už vtedy pokračovalo 10 jazdcov. V pelotóne udávali tempo tímy Sunweb a NTT, manko však bolo stále na úrovni šiestich minút. Rýchlostnú prémiu po prvom kopci vyhral Vendrame. Visconti zobral plný počet 18 bodov aj po výstupe na druhú horskú prémiu na Forcella Di Monte Rest.(7,4 km, 7,5%). Náskok úniku sa pred pelotónom znížil pod štyri minúty. Vtedy si už pelotónu spolu s ďalšími šprintérmi vystúpil aj Sagan a ich úlohou zostalo dostať sa do cieľa v časovom limite.

Pred druhou šprintérskou prémiou 50 km pred cieľom sa vedúca skupina začala deliť, vpredu zostali Visconti, De Gendt a Dennis. De Gendt bol na prémii prvý, v stúpaní na Pala Barzana začal zaostávať Visconti a nastúpil Dennis, ktorý na De Gendta získal rýchlo viac ako polminútový náskok. Austrálčan triumfoval na tretej horskej prémii, Visconti získal ako tretí šesť bodov. Dennis mal pred pelotónom k dobru stále viac ako tri minúty, za ním išli spoločne De Gendt, Visconti, Samitier, Villella a Vendrame.

Na začiatku záverečného stúpania prvej kategórie na Piancavallo do výšky 1290 mnm už mal Rohan vpredu náskok iba okolo minútu na hlavné pole, ktoré sa rýchlo približovalo a bolo jasné, že z úniku dňa víťaz nevzíde. Najmä holandský Sunweb pracoval vpredu v snahe unaviť "ružového" Almeidu, ten sa však držal s najlepšími. Pelotón favoritov sa však roztrhal, strácal naapríklad líder NTT Domenico Pozzovivo a problémy mali aj Nibali, Jakob Fuglsang z Astany a Pello Bilbao z McLarenu. Vpredu zostala trojica Kelderman, Hindley a Hart (Ineos), Almeida na nich postupne strácal, no napokon si dokázal udržať dres lídra. Vo finiši mal najviac síl Hart. Nibali, Knox, Fuglsang a Bilbao stratili takmer dve minúty.

Výsledky 15. etapy (Aerea Rivolto - Piancavallo, 185 km):

1. Tao Geoghegan Hart (V.Brit./Ineos Grenadiers) 4:58:52 h, 2. Wilco Kelderman (Hol./Team Sunweb) +2, 3. Jai Hindley (Austr./Team Sunweb) +4, 4. Joao Almeida (Portug./Deceuninck-Quick-Step) +37, 5. Rafal Majka (Poľ./Bora-Hansgrohe) +1:22, 6. Patrick Konrad (Rak./Bora-Hansgrohe) +1:29, 7. James Knox (V.Brit./Deceuninck-Quick-Step), 8. Pello Bilbao (Šp./Bahrain McLaren), 9. Jakob Fuglsang (Dán./Astana Pro Team), 10. Vincenzo Nibali (Tal./Trek-Segafredo) všetci +1:36,... 132. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +40:52

Celkové poradie po 15. etape:

1. Almeida 59:27:38 h, 2. Kelderman +15, 3. Hindley +2:56, 4. Hart +2:57, 5. Bilbao +3:10, 6. Majka +3:18, 7. Nibali +3:29, 8. Domenico Pozzovivo (Tal./NTT Pro Cycling) +3:50, 9. Konrad +4:09, 10. Faust Masnada (Tal./Deceuninck-Quick-Step) +4:12,... 78. SAGAN +2:13:37

bodovacia súťaž: 1. Arnaud Demare (Fr./Groupama-FDJ) 221 b., 2. SAGAN 184, 3. Almeida 90

vrchárska súťaž: 1. Giovanni Visconti (Tal./Vini Zabu) 118 b., 2. Ruben Guerreiro (Portug./EF Pro Cycling) 87, 3. Filippo Ganna (Tal./Ineos Grenadiers) 48,... 17. SAGAN 15