Na zemi sa tesne pred koncom etapy po bizarnej nehode ocitla dvojica cyklistov Luca Wackermann a Etienne van Empel. Za všetko mohla televízna helikoptéra, ktorá podľa organizátorov podujatia letela príliš nízko, čím odfúkla bariéry do cesty presne pred pretekárov, ktorí sa nehode nedokázali vyhnúť.

Van Empel vyviazol len so škrabancami, za to pre Wackermanna mal náraz oveľa horšie následky. Upadol do bezvedomia a museli ho previezť do nemocnice. „Musela ho brať sanitka, po ceste do nemocnice sa prebral z bezvedomia. Hovoril som s ním neskôr po telefóne, našťastie komunikoval bez problémov a zahnal naše najhoršie obavy. Nepamätal si na nič z toho, čo sa stalo,“ priblížil v krátkosti športový riaditeľ tímu Vini Zabú-KTM Francesco Frassi.

„Mal som šťastie, že som vyviazol bez vážneho zranenia. Neviem, ako sa to stalo, zrazu na cestu prileteli bariéry a bol som na zemi skôr, ako som si to stihol uvedomiť,“ opísal situácie z nehody Van Empel.

Tím vydal vyhlásenie, podľa ktorého jeho tímový kolega Wackermann utrpel otras mozgu, zlomeninu nosových kostí a viacnásobné pomliaždeniny tváre, bedra a pravého kolena. „Luca strávi noc v nemocnici. Rozplynul sa mu sen kvôli niečomu, čo mohlo mať oveľa vážnejšie následky,“ zneli slová z tímového vyhlásenia.