FOTO Sagana a brutálny výstup na Stelvio nájdete TU!

Dvadsaťpäť kilometrov utrpenia v Alpách. Tak by sa najstručnejšie dal definovať legendami opradený priesmyk Passio di Stelvio, na ktorý cyklisti vyšli v rámci podujatia Giro d'Italia trinástykrát. Pri výške 2758 m.n.m. ide jednoznačne o najvyšší bod celých pretekov a v tohtoročnej edícii sa zasneženým priesmykom najrýchlejšie predral Jai Hindley z tímu Sunweb, ktorý ovládol kráľovskú etapu.

Do ružového dresu pre lídra celkového poradia sa obliekol jeho tímový kolega Wilco Kelderman, ktorý finišoval piaty. „Bol to šialený deň, nesmierne ťažký, najťažší v mojom živote. Ale aj super súboj. Nemohlo to pre nás dopadnúť lepšie, Jai vyhral a ja mám ružový dres,“ hovoril v cieli vyčerpaný Holanďan. Peter Sagan dorazil do cieľa na 70. mieste so stratou 47 minút a 5 sekúnd, celkovo mu patrí 88. priečka.

FOTO Sagana a brutálny výstup na Stelvio nájdete TU!

Nášho cyklistu mohlo hriať aspoň to, že na serpentínach v šialenom stúpaní sa vynímal na ceste slovenský znak, vlajky zapichnuté v snehu a jeho meno. Fanúšikovia Tourminátora si našli cestu aj sem a nezastavilo ich ani nevľúdne počasie. Samotní cyklisti si museli pripadať skôr ako na lyžovačke, veď pri výjazde na Stelvio absolvovali prevýšenie 1800 výškových metrov s priemerným sklonom trate 7,5 percenta a po celý čas im robili spoločnosť haldy snehu.