Jágr hrivu zhodil v roku 1999. Dnešná generácia detí si ju môže pozrieť už len na archívnych obrázkoch. Napriek tomu "mlaďasov" veľmi zaujímalo, prečo si legendárny český hokejista zvolil práve taký zostrih. S úprimnosťou sebe vlastnou deti Jágra vôbec nešetrili. V projekte, ktorý Jágrovo Kladno vymyslelo v spolupráci s partnerom klubu Kauflandom, pokladali otázky pekne na férovku.

"Prečo si nosil dlhé vlasy ako dievča a kto ťa strihá?" bez váhania sa opýtalo jedno z detí. Hokejista však dokázal zachovať duchaprítomnosť a odpovedať s humorom. "Pozri sa na mňa, myslíš si, že to niekto robí? Už rok som nebol u žiadneho kaderníka," odvetil Jaromír. A veru, Jágr má svoje dlhé vlasy skoro po ramená, zhodil len bradu, ktorú si vypestoval v úspešnom play-off, v ktorom Kladno doviedol naspäť do extraligy

Hoci vo februári oslávi päťdesiatku a vlastné deti stále nemá, s mladíkmi si užil kopec zábavy, aj keď mu neraz poriadne naložili. "Skúšali ma zo zemepisu alebo z prírodovedy, počúval som jazykolamy. Bolo to príjemné, ani som nemusel vyťahovať naučené frázy, ktoré bežne používam v pozápasových rozhovoroch," usmieval sa hokejista.