Versteeg nastúpil v dueli 26. kola v prvom kanadskom útoku Nitry s Juddom Blackwaterom a ďalšou čerstvou akvizíciou Coltonom Yellow Hornom. Tridsaťtriročný krídelník bol na svoj výkon kritický, najmä v úvode stretnutia sa necítil ideálne. "Prvé striedania boli z mojej strany vyslovene zlé," priznal Versteeg. "Dlho som nehral, ale dúfam, že keď sa dostanem do tempa, tak budem hrať lepšie," povedal pre TASR 33-ročný útočník, ktorý má na konte vyše 700 štartov v NHL.

Zaradenie do útoku s kanadskými spoluhráčmi sa mu pozdávalo, ale s hrou na začiatku zápasu nie je spokojný. "Do tempa sme sa dostali až ku koncu druhej tretiny. S Coltonom sme tu ešte krátko, takže chvíľu potrvá, kým sa rozbehneme. V každom prípade sa dôležité víťazstvo počíta," pokračoval Versteeg, ktorý zaznamenal asistenciu pri víťaznom presilovkovom góle Blackwatera zo 44. minúty.

Víťaznú premiéru v drese Nitry má za sebou kanadský útočník Kris Versteeg. Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára sa v prvom zápase v Tipsport Lige blysol jednou asistenciou.
Víťaznú premiéru v drese Nitry má za sebou kanadský útočník Kris Versteeg. Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára sa v prvom zápase v Tipsport Lige blysol jednou asistenciou.
Zdroj: TASR

Fanúšikovia Nitry si svojho nového obľúbenca vypýtali na pozápasovú ďakovačku. "Bolo to úžasné, rovnako aj atmosféra cez zápas. Videl som to veľakrát, keď som sa bol pozrieť na brata v minulej sezóne. Je radosť hrať v takejto atmosfére, dodáva nám to sily počas celého zápasu," pochvaľoval si už tradične výbornú atmosféru v Nitra aréne. Rovnako vyzdvihol aj úroveň zápasu. "Bol to veľmi náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Hostia hrali jednoducho a tvrdo, na čo som zvyknutý aj od nás zo Severnej Ameriky," dodal Versteeg.