Hokejisti a členovia realizačných tímov 24 klubov, ktorých sa týka reštart NHL, odleteli do Toronta a Edmontonu už v nedeľu. V takzvanom "hub cities", sú izolovaní od zvyšku sveta, musia dodržiavať prísne hygienické predpisy a každý deň absolvujú testy na COVID-19. Hráči vo vyhradených hoteloch bývajú po jednom v izbách, môžu však využívať až 14 reštaurácií.

K dispozícii majú aj donáškovú službu. Futbalový štadión BMO Field v Toronte im slúži ako vonkajšia oddychová zóna. Hokejisti však musia znášať odlúčenie od rodín či partneriek. Tatar dostal pri príchode do "bubliny" od zámorských médií otázku, či sa nebude cítiť ako v známej väznici Alcatraz. "Nie, nie je to Alcatraz," odpovedal s úsmevom. "Áno, najprv som bol skeptický. Trvalo istý čas, kým sa vybrali mestá, ktoré budú pre hráčov fungovať ako bubliny. No NHL si dobre urobila svoju domácu úlohu," povedal slovenský krídelník.

Hokejisti budú celý čas v kontakte iba so spoluhráčmi, trénermi a ďalšími členmi realizačného tímu. "Bude fajn stráviť tento čas so spoluhráčmi. Počas tretej fázy reštartu sme mohli byť doma, teraz zostaneme celý čas s kolegami z tímu."

Každý tím môže mať na súpiske v "hub city" maximálne 31 hráčov. Do kádra Calgary sa už nezmestil Adam Ružička, ktorého vedenie Flames pred odletom do Edmontonu poslalo z tréningového kempu domov. Rangers sa rozhodli zobrať do Toronta iba troch zo štvorice pripravujúcich sa brankárov, "Čierny Peter" zostal Slovákovi Adamovi Húskovi.