Bol to jeden z prvých seminárov, ktorý Ján Lašák zorganizoval. „Keď som chodil vlani po kluboch, tréneri brankárov sa vyjadrovali, že by privítali informácie od zahraničných expertov. Napokon sa nám podarilo pritiahnuť Mariu Mountainovú, americkú odborníčku na tréning brankárov mimo ľadu. Jej nároky neboli veľké. Prezentáciu nám prisľúbila za letenku a ubytovanie,“ konštatoval Lašák.

Tipsport liga: Banská Bystrica nestrelila Budapešti ani jeden gól. Nečakaný líder z nových Zámkov.

Príchod expertky sa zrodil v lete v Colorade. „Viedli sme množstvo diskusií. Jeden večer sme sa bavili o tréningoch mimo ľadu a Ján Lašák prišiel s myšlienkou, či by som nebola ochotná prísť porozprávať niečo aj slovenským trénerom brankárov. Zbožňujem cestovanie a Slovensko je kraj sveta, kde som vždy túžila ísť,“ prezradila Mountainová. Zdôraznila, že veľmi dôležitý je aj tréning mimo ľadu.

Našim hokejom otriasol debakel Žiliny v maďarskom Miškovci: Čo na TO hovorí legendárny Golonka?

„Je to, ako keď tesár stavia dom. Bez správnych nástrojov nedokáže postaviť správnu konštrukciu. Tréning mimo ľadu pomáha brankárom rozvíjať rýchlosť a výdrž, ktoré využívajú aj počas zápasov. V dôsledku správneho tréningu potom minimalizujú aj riziko zranení,“ dodala americká odborníčka. Seminár absolvovalo 35 trénerov. „Prišlo aj niekoľko nových z klubov, kde doposiaľ trénerov brankárov nemali,“ uzavrel Lašák.

Američanka radila slovenským trénerom.
Američanka radila slovenským trénerom.
Zdroj: SZĽH

VIAC FOTO NÁJDETE TU: