Golonka dostal pozvanie do relácie bývalých hráčov NHL ešte pred Vincom Lukáčom, no odmietol s tým, že má ťažké srdce na Borisa Valábika. „Nehnevajte sa, ale prečo by som mal ísť do relácie k niekomu, o kom som ešte donedávna ani len nepočul! Kto je pán Valábik? Čo dokázal, že si o mňa a vôbec o staršie generácie nejaký nímand obtiera ústa? Jeho urážlivé slová o mne, Šuplerovi, Filcovi či Pokovičovi rozkladajú slovenský hokej a ja nie som ochotný s ním sedieť za jedným stolom,“narážal Jozef Golonka na knihu odchovanca nitrianskeho hokeja, po ktorej prečítaní v ňom skypela žlč.

Vo februári do štúdia zavítal aj Vinco Lukáč, ktorý si vystúpenie v relácii pochvaľoval a priznal, že ešte pred natáčaním hovoril s Golonkom aj o spore, ktorý má s Borisom Valábikom. „Bol som s pánom Golonkom, keď som šiel natáčať a porozprávali sme sa. Ani jeden ani druhý to tak nemyslel a dával som ich dokopy, aby sa stretli a porozprávali. Zbytočne to takto budeme rozmazávať,“ prezradil nám dvojnásobný majster sveta. 

Lukáč verí, že bývalí hokejisti svoj spor urovnajú a nájdu spoločnú reč. „My športovci sme trochu takí prchkí. Niečo povieme a potom nad tým uvažujeme. Je to na nich, aby si to vyjasnili a všetko bude v poriadku. Nikto z nich to nemyslel zle, ale takéto veci sa medzi športovcami občas vyskytnú. Nebolo to však nič hrôzostrašné, ale bol som s obidvoma a bavili sme sa o tom. Myslím, že hľadali cestu k sebe,“ dodal slávny útočník.

Zdá sa však, že ľady sa nepohli, čo nám potvrdil samotný Golonka. O pozvanie do relácie záujem nemá. „Kontaktoval ma Marián Gáborík, s ktorým som telefonoval polhodinu a vysvetlil som mu moje stanovisko. Viete, ja nehľadám priestor v televízii,“ povedal nám útočník s prezývkou Žiletka. Golonka navyše dodal, že nejde o spor medzi ním a Valábikom, ale o spor medzi bývalým obrancom a trénerom Ľubomírom Pokovičom. Tomu sa totiž nepáčilo, ako ho vo svojej knihe vykreslil Valábik a podal na neho trestné oznámenie.