TOTO sú najbohatší Slováci aj s majiteľom Esetu Hrubým

Šatan získal vo voľbách 232 hlasov, zatiaľ čo jeho protikandidát Ľudovít Jurinyi len 139. Vo voľbách na post šéfa slovenského hokeja tak suverénne obhájil svoju pozíciu a navyše sa na najbližšie štyri roky obklopil ľuďmi, s ktorými vyznáva podobnú filozofiu. „Teším sa z tohto zloženia výkonného výboru, je to nad očakávanie,“ reagoval Šatan nadšene krátko po zvolení. „Verím, že v tomto zložení bude výkonný výbor pracovať efektívnejšie, vo väčšom súlade a že progres slovenského hokeja bude rýchlejší,“ dodal odhodlane rodák z Topoľčian.
 
Členmi Výkonného výboru SZĽH sa na nasledujúce štyri roky stali Michal Handzuš (228 hlasov), Miroslav Dráb (226), Jozef Kužma (226), Miroslav Lipovský (216), Dušan Mráz (190), Branislav Semančík (176) a Rudolf Hrubý (172). Ako zástupcu športovcov vo VV si delegáti zvolili Miroslava Laža (224 hlasov). Azda najväčším prekvapením bolo zvolenie multimilionára Rudolfa Hrubého.
 
Tento podnikateľ bol podľa magazínu Forbes za rok 2021 s majetkom 700 miliónov eur piatym najbohatším Slovákom. Dostal sa k nemu predovšetkým vďaka tomu, že tesne po revolúcii v jeho obývačke spolu so svojimi tromi kolegami založil softvérovú spoločnosť ESET, ktorá dnes patrí medzi najvýznamnejšie firmy na Slovensku. Napriek tomu, že mnohých môže jeho zvolenie prekvapiť, tak k hokeju ma veľmi blízko.
 
Hrubý totiž v lete 2020 kúpil hokejový klub Slovan Bratislava, s ktorým túto sezónu oslavoval ligový titul. Najnovšie dostal podporu od delegátov SZĽH a zdá sa, že dôveru si získal aj od Miroslava Šatana.