Svitek patril do úspešnej generácie košických hokejistov, ktorá v drese Košíc získala dva tituly a reprezentoval aj Československo na MS. „Vlado bol veľmi šikovný hokejista. Vynikal najmä technicky, mal šikovné ruky a bol nesmierne korčuliarsky zdatný. Aj v kabíne bol obľúbený, pretože bol za každú hlúposť a nechal sa nahovoriť na hocičo,“ zaspomínal si jeden z jeho bývalých spoluhráčov Milan Jančuška.

Takmer desaťročie s ním strávil v jednom drese aj ďalší bývalý vynikajúci košický hráč, obranca Mojmír Božík. „Po skončení kariéry nás osud zase spojil a válčili sme spoločne pri košickej mládeži. V doraste som mu pomáhal s obrancami. No to, čo sa odohralo v poslednom období, sa ťažko vstrebáva. Celé sa to začalo zhruba pred dvoma mesiacmi, keď Vlado doma odpadol a musel ísť do nemocnice. No pustili ho napokon a on ďalej pokračoval vo svojej práci,“ zaspomínal si Božík.

„Lenže situácia sa neskôr zopakovala. Akosi sa nám nezdal a tak sme ho poslali zo štadióna domov. Následne skončil opäť v nemocnici. Keď ho prepustili, bol som ho pozrieť doma. Komunikoval, no jeho pohyb bol obmedzený. Uvedomoval si, čo mu je a vedel, že proti zákernej chorobe musí podstúpiť liečbu. No pokiaľ viem, pridružil sa do toho zápal pľúc a on to už nestihol,“ dodal. „Je to veľká strata, ťažko sa mi o tom hovorí. Zubatá začína okolo nás kosiť. Prehodnotil som preto priority a už sa nestresujem,“ uzavrel Božík.