Jiří Bicek sa v roku 2017 zranil hneď v úvode sezóny, z ktorej stihol odohrať iba štyri zápasy. Zo zdravotných problémov sa však dostal, no do zápasového kolotoča už nezasiahol. Košice ho totiž poslali k vode. Do reči mu vtedy príliš nebolo a rozhodol sa, že svoj vyhadzov z klubu vyrieši súdnou cestou.

Okresný súd Košice II sa preto v súčasnosti zaoberá dvoma žalobami. Prvá sa vzťahuje na neplatné odstúpenie HC Košice od hráčskej zmluvy a podľa druhej žiada Bicek vyplatiť viac ako 3900 eur. Tie mu klub dlhuje za obdobie od návratu po zranení až do momentu doručenia výpovede. “Na programe je ďalšie pojednávanie. Po dohode s klientom sa k prípadu nebudem vyjadrovať,” povedal pre Šport24.sk právny zástupca Jiřího Biceka.

Koniec kariéry

Bicek sa od obdobia, keď mu Košice vypovedali zmluvu do profesionálneho hokeja už nikdy nevrátil. U oceliarov víťaz Stanley cupu z roku 2003 odštartoval svoju profesionálnu kariéru.

"Veľmi to nechcem rozpitvávať. S HC Košice sme sa nerozišli tak, ako som predpokladal, keď som sa vrátil do klubu pred pár rokmi. Môžem povedať, že som vždy zo seba odovzdal 100 percent. Taký spôsob, akým sme sa rozlúčili, bol pre mňa sklamaním. Ako Košičan som chcel kariéru ukončiť doma, v Košiciach. Nie som nahnevaný, ale smutný," povedal v roku 2018 Jiří Bicek.

Môže Vás zaujímať:

Ramos sa oženil so sexi moderátorkou: Luxusná svadba bola prešpikovaná celebritami najťažšieho kalibru

Ďalšia rana pre slovenského hokejistu po smrti manželky: Môjho chorého syna ste obrali o milión

Šokujúca vražda manželky bývalého ruského brankára Maxima Sokolova: Ktorý z jeho synov ju zabil?