Košice mali veľké problémy ešte pred začiatkom sezóny, keď vôbec nebolo isté, či si podajú prihlášku do najvyššej súťaže. Aj napriek finančným ťažkostiam je však stopka pred bránami play-off pre takýto klub braná ako veľký neúspech. „Je to neuveriteľné, čo sa stalo a čo sa deje. Je to však dlhodobý problém. Všetci sme verili pred sezónou, že hlavný sponzor nenechá situáciu len tak a Košice hrať budú. Druhá vec je, že sme mužstvo opäť len poskladali tak, aby sme hrali. Prečo sme nedali šancu mladým, keď sme vedeli, že sa tento rok nevypadáva? Veď sme veľké mesto, v ktorom by sme si mali mať z čoho vyberať a nič by sme nestratili. Mladí by získali skúsenosti, navyše sa hralo bez divákov, takže by ani neboli pod takým tlakom. Samozrejme, čo sa však stalo, dostali minimálnu šancu a opäť sa len pozberali hráči z Čiech, Kanady, Ameriky. Kto to kedy videl,“ krúti hlavou nad celou situáciou legendárny Vinco Lukáč.

Bývalý skvelý útočník je presvedčený, že hráči navyše za klub neodovzdávajú všetko a nemajú k nemu vzťah. „Toľko hráčov, čo sa tu vystriedalo za posledné roky, taký klub snáď neexistuje na svete. To je výchova mládeže? Príde vám výplata a dovidenia, ahoj. Teraz hráči, ktorí prídu, musia mať byt auto a plat. Čo viac mu treba, to sa ani nečudujem, že chce potom hrať každý za Košice. Nie je to o tom, že niekomu neprajem, len hovorím veci kriticky, hoci som vždy za zlého, ale každý vie, že mám pravdu,“ pokračuje dvojnásobný majster sveta.

Lukáčovi taktiež prekáža, že vo vedení chýbajú klubové legendy a ľudia, ktorí sa do hokeja vyznajú. „Teraz som videl na striedačke 8 ľudí a nikoho nepoznám. V živote hokej poriadne nehrali, možno doma na dvore. Veď Košice majú množstvo slávnych mien, no žiadne nefiguruje vo vedení. Je jasné, že keď bol niekto dobrý hráč, nemusí byť aj dobrým trénerom, ale môže aspoň poradiť a prísť na niečo. Teraz sú tu neznáme mená, čo pre hokej neurobili nič. Treba sa pozrieť do vlastnej kuchyne, ale nikto to nechce vidieť a počuť. Môžeme sa hanbiť. U nás zastala doba, kým ostatné kluby nás dobehli,“ dodala bez servítky košická ikona.

Liba: Trpezlivosť prinesie výsledky

Oslovili sme aj ďalšiu legendu košického klubu Igora Libu. Ten si však pri otázke na svoj bývalý klub len sťažka povzdychol. Vedeniu oceliarov však odporúča jediné: „Trpezlivosť. Nič iné. Za našich čias bola veľká trpezlivosť a boli aj výsledky. Čiže toto a keď to nevedia pochopiť, tak žiaľbohu,“ povedal stručne slávny útočník.