HC'05 iClinic B. Bystrica - HC 07 Detva 5:2

Góly: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall (Asselin), 54. Asselin (Marshall) - 8. Gašpar, 30. Sládok (V. Fekiač). Domáci mali čo Detvancom vracať, dvakrát s nimi predtým prehrali a po prvej tretine opäť ťahali za kratší koniec. Síce mali prevahu, no stačilo, aby v 8. min vyrobili pri rozohrávaní z vlastnej tretiny chybu a Gašpar aj pomocou žŕdky a tela brankára Williamsa otvoril skóre. Pri zakončovaní boli 'barani' príliš nerozhodní, už v 2. min Selleck dobre netrafil, v 6. nenašiel správny smer ani bekhend Asselina a v 13. min zasa úplne voľný slabo zakončil. Detvania príliš ofenzívy neukázali, v efektívnosti však dosiahli vysoké číslo. V 14. min ohrozil bránku domácich Ščurko, v 19. Žilka a o pár sekúnd neskôr spálil Ďaloga asi najväčšiu šancu. V 2. tretine sa domáci s výsledkom neprestali zahrávať a aj sa im to vypomstilo. V 30. min forhend Sládeka od modrej skončil v hornom rohu bránky a vcelku zaslúžene. Dovtedy stihli Detvania nevyužiť tri dobré príležitosti, postupne Gašpar, Valent mieriaci do žŕdky a Martin Chovan. V 36. min vďaka Petríkovi zostalo skóre nemenné, keď zlikvidoval dve šance Failleho. Ešte väčšiu však spálil následne Sýkora, pred bránkou úplne osamotený, no mieril nepresne. Detvania sa úporne bránili aj v presilovke ku koncu tretiny a napokon sa neubránili po presnej strele Sýkoru v 38. min z medzikružia. V zápase sa rozhodovalo aj o tom, či séria ôsmich víťazstiev domácich za sebou sa natiahne a či sa naruší aj detvianska so šiestimi prehrami. V tretej tretine najskôr Tibenský na jednej a Varga na druhej strane prinútili brankárov k vážnejším zákrokom, hosťujúceho Petríka prekonal razantnou strelou až Šťastný v 47. min pri signalizovanom vylúčení. O 1:21 min neskôr už domáci viedli, v prečíslení s Asselinom trafil presne Faille a aj on sa postaral o tom, že víťazná šnúra sa natiahla na deväť zápasov. V 51. min si 'barani' upracované víťazstvo poistili po tom, čo pridal ďalší gól zo strednej vzdialenosti Marshall a v 54. ho ešte skrášlil v presilovke Asselin.

VIDEO Zostrih z priameho prenosu z hokejovej Tipsport ligy: HC´05 iCLINIC B.Bystrica - HC 07 Detva
Zdroj: youtube