HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 22. Fominych (Pupák, Rapáč), 51. Čaládi (Rapáč, Versteeg), 60. Slovák (Buček) - 52. Hecl (Sádecký, Gula). Rozhodovali: Novák, Fridrich - Orolin, Frimmel, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1395 divákov.

Zostavy:

Nitra: Šimboch - Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Sloboda - Fominych, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Minárik - Buček, Kollár, Rapáč - Hrušík, Čaládi, Pätoprstý - Hvizdoš

Trenčín: Šimko - Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Gula, Frühauf, Bokroš - Radivojevič, Sojčík, Obuchov - Bartovič, Dlouhý, Sádecký - Varga, Ölvecký, Hecl - Hudec, Švec, Mikula - Pardavý

Vzájomná bilancia Nitry a Trenčína bola pred týmto zápasom 3:1 v prospech "Corgoňov". Úvodná tretina však nezastihla Nitranov v najlepšom rozpoložení. Na výkone v nej sa zrejme odzrkadlili aj absencie dôležitých postáv ofenzívy Nitry - Lantošiho, Majdana a Bortňáka. Domáci sa trápili najmä s presnosťou prihrávok a Trenčania boli mierne lepším mužstvom. Najväčšou šancou v úvodnom dejstve bola strela Holendu, ktorá opečiatkovala ľavú žŕdku Šimbochovej bránky.

V druhej tretine domáci zlepšili svoj výkon a po dvoch minútach išli do vedenia. Skóre zápasu otvoril ruský mladík Fominych, ktorý dopomohol Pupákovej skákajúcej strele do bránky - 1:0. Odpovedať mohol už o minútu neskôr Sojčík, ale jeho pokus spomedzi kruhov zlikvidovala vyrážačka Šimbocha. V polovici stretnutia mali Trenčania príležitosť na vyrovnanie, keď rozhodcovia poslali Nitru do troch. Domáci hráči si s oslabovkou poradili a "žlto-červení" nedokázali vážnejšie ohroziť nitriansku bránku. V 33. minúte nebezečne vypálil obranca Nitry Morrison a Šimkovi pomohla žŕdka.

Domáci vstúpili do tretej tretiny s najtesnejším náskokom 1:0. V 51. minúte sa pri hre štyroch proti štyrom dokázal gólovo presadiť Čaládi a Nitra vyhrávala o dva góly. Už o necelú minútu bol rozdiel opäť jednogólový, keď namieril presne Hecl - 2:1. Rozhodcovia nechceli zvýhodniť ani jedno z mužstiev, a tak častokrát púšťali súboje, ktoré hraničili s faulom. Hostia skúsili 90 sekúnd pred koncom hru bez brankára, ale dokázali vyťažiť len strelu Radivojeviča, ktorá presvišťala vedľa Šimbochovej bránky. Definitívu výsledku dal do prázdnej bránky Slovák a spečatil na konečných 3:1.